Kümme soovitust, kuidas töökohta mitte saada

Kõik kohad on täis soovitusi, mida töövestlusel peaks tegema. Annan hoopis 10 soovitust, mida teha, et soovitud töökohta mitte saada. Järgi neid ja sa ei pea enam iial tööl käima!

1. Ära tee ettevalmistusi. Lollikindlaim viis töö saamise võimaluste nullimiseks on minna töövestlusele eeltööd tegemata.

2. Räägi palju. Kui tööandja esitab lihtsa küsimuse, vasta sellele vähemalt 10minutilise monoloogiga.

3. Ole üllatunud standardküsimuste peale. Kui tööandja küsib elementaarseid küsimusi, mida tehakse igal tööintervjuul, on parim nendeks mitte ettevalmistunud olla.

4. Tao oma eelmine ülemus maakamarasse. Sa ei saanud temaga läbi ja ta oli ebakompetentne? Loomulikult, sest sina olid ju palju targem ja kui sa oleks tema asemel olnud, oleks sa kõik asjad hoopis teisiti teinud.

5. Küsi kohe palka. Aeg on raha ja raha ju pole, eks. Küsi töötasu kohe intervjuu alguses.

6. Riietu vastavalt. Käisid nädalavahetusel grillimas ja esmaspäeval on tööintervjuu? Rahulikult võid samade riietega minna. Trend on liikunud casual'i suunas ja kastmeplekk T-särgil näitab, et võtad elu mõnuga.

7. Vali vastav kehakeel. Selleks, et mitte usaldust äratada, on parim viis hoida vastavat kehahoiakut ja näoilmet: pane käed risti rinnale, suru huuled kriipsuks ja suuna pilk mujale vilama. Kasuks tuleb veel mittenaeratamine, silma mittevaatamine ja närviliselt näppudega trummeldamine. Ahjaa, eriti hea on intervjuu ajal toolil lösutada. Kui saad sellele lisada spontaansena mõjuva nina urgitsemise, siis on super.

8. Kiru oma endisi konkurente. Nad tegid su elu kibedaks ja võtsid turuosa üle? Vala kogunenud viha välja.

9. Ära näita enda toodavat kasu. Mis kasu? Sa oled seal selleks, et nad hakkaks sulle palka maksma ja et sa saaksid enda töö ära tehtud ning viiest jalga lasta.

10. Ära võta hiljem ühendust. Kuna sa oled veendunud, et jätsid kustumatu mulje ja töökoht on sinu, siis ei ole mingit põhjust järelkontakti tegemiseks, olgu selleks kas või lihtne e-kiri tänuga, et sind valiti kandideerima, rääkimata telefonikõnest.

Hetkel kuum