Kliimaseade OÜ ei ole palka tõstnud 

Alyona Stadnik 25. mai 2011, 10:55

Baltic Heating Systems OÜ ja Kliimaseade OÜ juhatuse liikme ja omaniku Alar Suuväli sõnul ei ole ta oma ettevõttes palku tõstnud ning palgatõus sõltub edaspidi müügist.

„Ma ei ole üldse viimase aasta jooksul palka tõstnud ja tulevik näitab, kas üldse tõstame,“ lausus Suuväli. Ta lisas, kui nad saavad oma teenust õiglase hinnaga müüa, siis nad loomulikult tõstavad ka palka.

„Töötajate poolt on tunda küll survet, aga ma ei tea, kuivõrd palju üldse konkurendid palka tõstavad,“ sõnas Suuväli.
Suuväli sõnul on palga tõstmine suhteline. „Kui vahepeal ettevõtted üldse palka ei maksnud, siis tekib väga lihtsalt 4,5% tõus,“ rääkis Suuväli.

Statistikas pidi olema kõige suurem vale aus vale, niimoodi õpetati Suuväli sõnul ülikoolis. „Mulle tundub, et ka see statistika läheb sinna valdkonda,“ märkis Suuväli.

Ettevõtja lisas, et tema ettevõttes on palgad olnud stabiilsed, sest majanduslanguse ajal ei ole ettevõtte palku langetanud.

Statistikaamet teatas, et keskmine brutokuupalk oli 2011. aasta I kvartalis 792 eurot (12 397 krooni) ja brutotunnipalk 4,87 eurot (76,20 krooni). Eelmise aasta I kvartaliga võrreldes tõusis keskmine brutokuupalk 4,5% ja brutotunnipalk 2,3%.
Keskmine brutokuupalk ilma ebaregulaarsete preemiate ja lisatasudeta tõusis 2010. aasta I kvartaliga võrreldes 3,2%. Samas ebaregulaarsed preemiad ja lisatasud palgatöötaja kohta tõusid keskmiselt 57,9%. Keskmine brutokuupalk tõusis 2010. aasta I kvartaliga võrreldes kõige enam elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamise tegevusalal (18,9%)

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. May 2011, 10:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing