Taliga: alampalga tänasttaset ei õigusta miski

Kadrin Karner 25. mai 2011, 15:34

Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul on keskmise palga statistika ja OECD uute prognooside taustal raske õigustada alampalga praegust taset.

“Keskmine palk tõusis juba neljandat kvartalit järjest, kasvab nii majandus tervikuna kui ka hõivatute arv. Samal ajal aga on kümnendat kvartalit languses inimeste tegelik ostujõud ehk reaalpalk. See tähendab, et töötajad peavad tungivamalt nõudma oma töötasu suurendamist,” kinnitas Taliga.

Tema sõnul näitavad positiivsed arengud ka seda, et alampalga tänast taset ei ole enam kuidagi võimalik õigustada. “Ametiühingud on korduvalt rõhutanud, et 278 euro suurune alampalk on alates selle kinnitamist 2008. aastal kaotanud juba ligi viiendiku oma ostujõust. Oleme jätkuvalt seisukohal, et see ei võimalda enam isegi elementaarset toimetulekut, rääkimata näiteks laste kasvatamise ja harimisega ning kasvõi minimaalsel tasemel kultuuri tarbimisega seotud kulutuste katmist,” tõdes Taliga.

“Alampalga tänasel tasemel hoidmine tähendaks igasuguse majandusloogika eiramist ja suruks selle saajad veel sügavamasse vaesusesse. Seetõttu oleme teinud ettepaneku tõsta töötasu alammäär 325 euroni ja loodame selles küsimuses tööandjate valmidusele konstruktiivseks koostööks,” lisas Taliga.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. May 2011, 12:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing