Südametemurdja - amet, mille eest saab palka

Lola Annabel Kass 27. mai 2011, 00:00

Prantsusmaal valminud "Südametemurdja" on klassikalises võtmes komöödia armastusest, suhetest, truudusest ja petmisest.

Ameerika filmkriitik Leonard Maltin on filmi kohta öelnud: "See seljatab ja jätab häbisse enamiku tänapäevaseid Hollywoodi romantilisi filme ning tõestab, et sellel žanril on veel küllalt elujõudu."

Filmi režissöör on TV-seriaalide looja Pascal Chaumeil, kelle jaoks on see esimene katsetus mängufilmide maailmas. "Armastusega seotud juhtumised on miski, mida olen alati armastanud filmides jälgida," on ta nentinud. Siiski ei olnud Chaumeil' jaoks tähtis teha esimesena just armastusfilmi. Pakkumine oli lihtsalt selline, millest oli raske keelduda.

Loo fookuses on Prantsusmaal tegutsev agentuur, mille eesmärk on armastajaid mõne kolmanda isiku soovil lahku ajada. Agentuuri seekordne ülesanne on ära hoida rikka neiu Juliette Van Der Becqi (Vanessa Paradis) pulmad miljonär Jonathaniga (Andrew Lincoln). Aega selleks on täpselt kümme päeva, sest just siis toimuvad noorpaari pulmad.

Töö tellija on pruudi isa, kes on veendunud, et noored ei ole teineteise jaoks sobivad. Probleemiks osutub aga tõik, et tulevane abielupaar on armunud ja oma otsuses kindel.

Nii tekivad agentuuris vastakad arvamused, sest nende moto on alati olnud mitte lõhkuda õnnelike suhteid. Majanduslikest asjaoludest lähtuvalt jõuavad nad lõpuks üksmeelsele otsusele sel korral oma põhimõtetest loobuda ning töö ikkagi vastu võtta.

Kõik ei laabu siiski ladusalt, sest agentuuri südametemurdja Alexi (Romain Duris) trikid noorpaari lahutada ei taha kuidagi õnnestuda. Juliette on arukas ja kangekaelne, mistõttu pole teda lihtne lõksu meelitada. Olukorra muudavad keeruliseks ka Alexi enda järjest kasvavad tunded Juliette'i vastu.

Suhterägastikest jutustavat filmi on Chaumeil iseloomustanud kui mõneti küüniliselt mõjuvat linateost. "Armastuskomöödia tegemisel mõtleme me ju alati esmalt sellele, kuidas see vaatajale nalja ja lõbususega nauditavaks muuta," märkis režissöör.

"Seetõttu lõime Alexi karakteri väga kontrastse - mees on pidevalt endaga vastuolus. Võib oletada, et ta on valinud sellise töö, sest on ise suhetes ebaõnnestunud. See annabki filmile armastuse suhtes küünilise vaatevinkli. Näitame teda kui väga šarmantset meest, kes suudab panna endasse armuma kõik naised, väljaarvatud ühe - Juliette'i," kommenteeris ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing