Venemaa lubab lõpetada ELi köögivilja impordikeelu

Sirje Rank 10. juuni 2011, 15:57

Venemaa andis täna lubaduse lõpetada impordikeeld Euroopa Liidu köögiviljadele kui EL annab omalt poolt ohutusgarantiid, vahendas agentuur Reuters.

Vastava sertifikaadi väljastab EL veel täna või laupäeval, ütles Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso ELi ja Venemaa tippkohtumisele järgnenud pressikonverentsil.

„Meil on hea meel, et oleme saavutanud kokkuleppe ELi köögiviljade impordikeelu lõpetamiseks,“ ütles Barroso.

Venemaa president Dmitri Medvedev kinnitas, et impordikeeld tühistatakse lähimas tulevikus.

Moskva kehtestas impordikeelu läinud nädalal, et takistada Saksamaal 29 inimese surmaga lõppenud epideemia tekitanud kolibakteri levikut.

EL, mis mullu eksportis Venemaale köögivilju 600 miljoni euro väärtuses, protestis, et nii ulatuslik impordikeeld ei ole põhjendatud.

Ühtlasi anti pressikonverentsil teada, et olulistes küsimustes, mis takistavad Venemaa pääsu WTOsse, läbimurret ei toimunud. Peamiseks tüliküsimuseks on impordipiirangud ELi põllumajandustoodetele ning Venemaal jõustunud uued sõiduautode koostereeglid.

EL on Venemaa suurim välisinvestor ja Venemaa ELi suurim gaasitarnija - kaubavahetus küündis mullu 206,2 miljardile dollarile - kuid omavahelised suhted pole praegu kuigi heas seisus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2011, 15:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing