Amet: kliendil olgu vabadus kindlustuspakkumise valikul

Väinu Rozental 20. juuni 2011, 17:38

Ehkki oleme saanud erinevaid kaebusi selle kohta, et pangad kalduvad teatud kindlustusseltse eelistama, ei ole me rikkumisi tuvastanud, ütles konkurentsiameti konkurentsiteenistuse järelevalve osakonna juhataja Juhan Põldroos.

„Kliendile või tarbijale tuleb anda suurem vabadus kindlustuspakkumise valikul,“ rääkis Põldroos. „Et pangal ei oleks võimalik niivõrd kergesti kliendile ühte enda poolt eelistatud kindlustusseltsi või -maaklerit ette sööta. Kui selline tegevuspraktika muutub massilisemaks, siis me näeme küll teatud ohtu, et see võib trendina turule halvasti mõjuda.“

Põldroos ütles, et nad on suurima pangaga Swedbankiga, kellel on ka kindlustusfirmast tütarettevõte, saavutanud kokkuleppe. „Nad on liisingut pakkudes kohustatud käituma neutraalselt,“ lisas Põldroos.

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKSL) esitas täna rahandusministeeriumile ettepaneku muuta kindlustustegevuse seadust, et pankade kindlustusseltsidel poleks eelist olukorras, kus klient peab finantseerimise tagatiseks oleva või finantseeritava vara kindlustama.

Juhan Põldroos ütles, et EKSL pöördus nende poole arvamuse saamiseks. „Me ei võtnud seisukohta konkreetsete lahenduste kohta, kuid põhimõtteliselt toetasime ettepanekut viia kindlustustegevust reguleerivasse seadusse täiendavad nõuded,“ rääkis Põldroos.

„Konkurentsiameti hinnangul on otstarbekas, kui konkreetselt kindlustustegevust reguleeriv seadus sisaldaks nõudeid, mis laieneksid igale ettevõtjale sõltumata tema turuosast ning võimaldaksid vältida konkurentsile negatiivselt mõjuvat tegevust,“ kirjutas konkurentsiamet EKSLile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    20. June 2011, 17:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing