28. juuni 2011 kell 10:01

Kreeka jaoks siiski olemas plaan B

Euroliit on koostanud alternatiivse plaani Kreekale puhuks, kui riik ei nõustu stabiliseerimiskavaga. Alles pühapäeval tõi miljardärist investor ja filantroop George Soros välja alternatiivse kava puudumise tõiga.

Euroopa Liidus valmistatakse ette alternatiivne kava juhuks, kui Kreeka parlament ei nõustu täiendavate rahaliste vahendite saamise tingimuseks olevat eelarve stabiliseerimispaktiga, teatab uudisteagentuur Reuters anonüümsetele euroliidu allikatele viidates.

Allikate kohaselt on planeerimine kestnud juba mitu nädalat. Muu hulgas on Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso korduvalt öelnud, et Kreeka puhul ei ole olemas B-plaani.

Alternatiivse kava eesmärk on lisaks sellele, et vältida Kreeka maksehäireregistrisse sattumist ka takistada kriisi levikut teistesse võlaprobleemides siplevatesse euroala riikidesse: Iirimaale, Portugali ja Hispaaniasse.

Allikad ei avalikustanud kava üksikasju, vaid ütlesid ainult, et mitmeid erinevaid võimalusi on kaalutud.

Kreeka parlament arutab sel nädalal majanduse stabiliseerimispaketti, mis sisaldab kärpeid ja maksude suurendamist. Hääletamisel võib poolthääli tulla napilt täis. Opositsioon seisab paketile vastu, ja mõned valitseva partei PASOK saadikud on ka kritiseerinud seda ja võivad hääletada selle vastu. Paketi üle hääletatakse tõenäoliselt varakult kolmapäeval. Neljapäeval hääletatakse juba paketi üksikasjade üle.

Autor: Jussi Hieta aka Somm Tallinnast

Hetkel kuum