Birjo Must • 3. juuli 2011 kell 7:17

Kreekale 12 miljardit eurot

Eurotsooni rahandusministrid kiitsid eile heaks uue väljamakse Kreeka abilaenust. 

Nad väljastavad umbes 12 miljardit eurot järgmise kahe nädala jooksul, et aidata Kreekal maksta ülisuuri võlgu ja vältida pankrotti.

Käesoleva nädala alguses võttis Kreeka parlament vastu  kokkuhoiumeetmed, mida nõudis Euroopa Liit ja Rahvusvaheline Valuutafond (IMF). Parlamendil õnnestus meetmed vastu võtta hoolimata vihastest protestidest Ateena tänavatel.

Euroopa Liit ja IMF on juba nõustunud aitama Kreekat kokku 110 miljardi euro suuruse laenuga. Eurotsooni rahandusministrid arutavad teise hädaabi paketi detaile, mis on mõeldud Kreeka aitamiseks kuni 2014. aasta lõpuni.

Kreeka rahandusminister Evangelos Venizelos tervitas eurotsooni käiku öeldes, et see “tugevdas riigi rahvusvahelist usaldusväärsust.

Ta lisas: “Hetkel on oluline õigeaegne ja tõhus parlamendis vastu võetud otsuste rakendamine, et me saaksime lõpuks kriisist väljuda.”

Laupäeval kritiseeris Poola rahandusminister Jacek Rostowski Euroopa poolset Kreeka võlakriisi käsitlemist.  Tema arvates on liiga palju pandud rõhku kärpekavale ja liiga vähe kasvule.Tema kommentaarid tulid pärast seda, kui Poola võttis üle kuue-kuulise Euroopa Liidu eesistumise reedel.

Hetkel kuum