Silvia Kruusmaa • 11. juuli 2011 kell 12:37

Loomeettevõtted saavad edaspidi taotleda eksporditoetust

Arhitektuuri, disaini, etenduskunstide, kirjastamise, kunsti, kultuuriväärtuste jms valdkonnas tegutsevad loomeettevõtted saavad hakata nüüd toetust taotlema ekspordiks, kuid põhivarasse tehtavaid investeeringuid enam ei toetata.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas täna loomemajanduse tugistruktuuride toetamise korra määruse muudatuse.

2009. aastal alustatud toetusmeetme eesmärk oli luua alus loomeettevõtlust toetavale tugistruktuurile ning seetõttu toetati peamiselt loomemajanduse arenduskeskuste väljaehitamist jm suuremahulisi investeeringuid. Tänu sellele on loomemajanduse edendamiseks tänaseks baas loodud ning nüüdseks keskendutakse loomeettevõtete ekspordivõimekuse arendamisele ja oodatud on projektid, mis tegelevad näiteks ekspordistrateegia loomisega, õppereisidega, turundusüritustega, müügivisiitidega, rahvusvahelistel konkurssidel esinemisega  jms. Põhivarasse tehtavaid investeeringuid enam ei toetata, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Piirkondlikud arenduskeskused saavad taotleda kuni 75 000 ja valdkondlikud arenduskeskused kuni 225 000 eurot.

Taotlusvooru kuulutab sügisel välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Seni on toetusmeetmest rahuldatud 13 taotlust kokku 4,9 miljoni euro ulatuses. Loomeettevõtete tugistruktuuride toetust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF).

Loomeettevõtja on ettevõtja, kes tegutseb arhitektuuri, audiovisuaalvaldkonna, disaini, etenduskunstide, kirjastamise, kunsti, kultuuriväärtuste, käsitöö, meelelahutustarkvara, muusika ja/või reklaami valdkonnas.

Hetkel kuum