InterDigitali väärtus kasvab jõudsalt

Maarja-Liis Mitri 26. juuli 2011, 21:10

InterDigitali patentide väärtus on nii palju kasvanud, et Apple ja Google võivad olla sunnitud maksma kuni 50% suurust hinnalisa, kui soovivad InterDigitali ära osta, ja seda olukorras, kus pärast ettevõtte müügiotsust tõusis aktsia hind juba niigi 72%.

InterDigitali väärtus on alates sellest, kui ettevõtte hakkas pankadega oma müügi osas koostööd tegema, suurenenud 1,4 miljardi dollari võrra, vahendab uudisteportaal Bloomberg.  Pennsylvania firma võib lõpuks maksta üle 5 miljardi dollari, ütlesid Algorithm Capitali ja Dougherty esindajad.  Bloombergi andmetel oleks see ühtlasi  traadita interneti seadmete tööstuses kümne aasta kõige kallim tehing.

Aasta tagasi oli InterDigitali väärtus vaid 1,2 miljardit dollarit. Olukorras, kus aastaks 2015 prognoositakse nutitelefonide nõudluse kahekordistumist, konkureerivad Apple ja Google InterDigitali 8 800 patendi pärast, mida kasutatakse pea igas seadmes alates iPhone’ist kuni Google’i Android-telefonideni ning Research in Motioni Blackberry-nutitelefonideni.

Nii InterDigitali kui ka Google’i ja Apple’i esindajad keeldusid potentsiaalset tehingut ja oodatavat müügihinda kommenteerimast.

Mobiiltelefonide tootjad püüavad enda valdusse saada üha enam patente, et kiiresti areneva tehnoloogiaga maailmas suurendada oma mõjujõudu konkurentide üle ja samal ajal kaitsta end patendirikkumissüüdistuste eest, kirjutab Bloomberg.

Ligi 15% InterDigitali patentidest on seotud infoülekandel kasutatava mobiilitehnoloogiaga. Nende väärtus võib ületada ka juunis müüki pandud Norteli patentide väärtust, sest InterDigitalil on rohkem neljanda generatsiooni traadita interneti tehnoloogia patente, sõnas Dougherty analüütik Charlie Anderson.

Kell 2:04 idaranniku aja järgi oli InterDigitali aktsia hind Nasdaqil 73,29 dollarit, andes päevasiseseks tõusuks 2,79%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. July 2011, 21:10
Otsi:

Ava täpsem otsing