S&P ootab veel ühte Kreeka võlgade ümberkorraldamist

Rainer Saad 27. juuli 2011, 10:20

Uus ja veel suurem Kreeka võlgade ümberkorraldamine juhtub järgneva kahe aasta jooksul, ütles reitinguagentuur Standard & Poor’si ametnik David Beers.

„Kreeka reitingu väljavaade on negatiivne ja me oleme üpris kindlad, et see läheb veel madalamale, sest tegelik võlgade ümberkorraldamine on praegu aktuaalne,” ütles Beers CNBCle.

Standard & Poor’s kärpis juunis Kreeka reitingu madalaimaks maailmas, põhjendades otsust järjest suurema tõenäosusega, et Kreekal tuleb oma võlad restruktureerida. „Me usume, et lähiajaline võlgade ümberkorraldamine ei ole veel kõik ning veel suurem võlgade restruktureerimine võib veel alles ees olla,” ütles Beers.  

Küsimuse peale millal see võiks juhtuda, ütles Beers: „See sõltub Kreeka poliitikutest, aga meid ei üllataks kui see juhtuks lähima paari aasta jooksul.”

Kreekale möödunud nädala neljapäevasel eurotsooni tippkohtumisel lubatud 109 miljardit eurot hädaabi hõlmab ühtlasi Kreeka 350 miljardilise võlakoorma kärpimist 26,5 miljardi võrra. Kreeka riigivõlakirjad vahetatakse uute, pikema tähtajaga võlakirjade vastu välja augustis lõpus. Vahetus peaks toimuma mõne nädala jooksul, et Kreeka maksejõuetus jääks vaid piiratuks.

Moody’s kärpis esmaspäeval Kreeka reitingu tasemele Ca, mis on ühe pügala kaugusel maksejõuetuse reitingust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. July 2011, 10:51
Otsi:

Ava täpsem otsing