Millal on aeg aktsiaid osta?

Romet Kreek 11. august 2011, 11:04

Tunnustatud turupsühholoog Dr. Alexander Elder pakub välja indikaatori.

11. mail saatis ta välja uudiskirja, mille pealkiri oli – kas läheneme suurele pöördele?. 10. juunil määras ta Dow Jonesi tööstuskeskmisele 11 300 puntkist allapoole hinnasihi.

Ta kirjutas toona, „Ma kasutaksin aktsiate tõusu, et müüa aktsiad, mida oleks pidanud juba mais müüma. Kes on rohkem riskialtid, neile on sellised rallid lühikeseks müümise võimalused. Kui teil on vaba raha kontodel, siis nüüd on aeg olla konservatiivne ja hakata koostama aktsiate ostunimekirja, kui me lõpuks teeme põhja.“

Ta meenutas 1987. aasta börsikrahhi. Toona oli Elderil osalise tööajaga baski päritolu sekretär Olivia, kelle pere tegeles lammaste kasvatamisega Colorados. Esmaspäeval pärast börsikrahhi helistas ta Elderile ja ütles, et kas see sobib, kui ta tuleb teisipäeval tööle hiljem. Kui ta kell 11 tööle jõudis rääkis ta, miks ta hiljem tuli. Eelmisel ööl olid ta perekonnaga rääkinud ja nad saatsid vaba raha. Ta käis maaklerfirmas, avas seal konto ja ostis nii palju Wal-Marti aktsiaid, kui suutis. Maailma lõppu ei saabunud. Turg tõusis, kahe kuu pärast testis uuesti põhja ja keeras suuna üles ning ei vaadanud kunagi tagasi. Säästlik lambakasvataja pere ja nende tütar suures linnas teenisid hästi.

Tänasesse päeva tulles jätkas Elder, et ta usub, et uute kõrgemate-madalamate aktsiaindeks (NHNL indeks) on parim ettevaatav indikaator. See indikaator arvutatakse kasutades aktsiaid, mis on teinud 52nädala kõrgemad ja madalamad tasemed. Indeksi väärtus saadakse sel teel, et lahutatakse igal kauplemispäeval tippe teinud aktsiatest põhja teinud ettevõtete aktsiad.

Kõige tugevam indikaator on see nädalase intervalliga graafikutel, kui seal toimub kukkumine, kus nädalase intervalliga graafikul kukub indeks läbi miinus 4000st ja sulgub sellest kõrgemal. See identifitseerib totaalset paanikat ja tähendab massiivset nõrkade käte lahkumist mängust, mille järel on turg valmis ralliks. See signaal on nii tugev, et töötab isegi karuturul, mille järel on võimalik paari kuune tõus, kuid kui see juhtub tõusval turul, on see ülivõimas. Nüüd on see indikaator väga lähedal signaali andmisele. Me ei ole veel seal, kuid võime sinna küllalt kähku sattuda.

Elder ei usu, et turg sööstab otse üles, kuna põhjustatud on liiga palju kahju. Tavalisem asjade käik on ralli, millele järgneb aeglane langus, kus testitakse uuesti augusti põhjasid – ja alles siis läheb lõbusaks.

Uute kõrgemate-madalamate indikaatorist saavad huvilised täpsemalt inglise keeles lugeda aadressil http://www.investopedia.com/articles/trading/03/011703.asp#axzz1UhUoOOMM

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2011, 14:11
Otsi:

Ava täpsem otsing