Alyona Stadnik • 11. august 2011 kell 10:51

Venemaa oligarh peaministriks?

 Venemaa metallioligarh ning rikkuselt teine mees Mihhail Prohhorov andis teada, et temast saaks hea peaminister.

„Ma arvan, et ma olen võimeline peaministri ülesandeid täitma,“ ütles Prohhorov pressikonverentsil Moskvas. Ta lisas, et tema vaated peaministrina peaksid ühtima presidendi omadega, vahendab RIA Novosti.

Prohhorov nõustus juunis juhtima parteid Õige Asi. Ta on öelnud, et eesmärk on detsembris toimuvatel parlamendivalimistel teine koht saavutada.

Õige Asi toetab tugevalt president Dmitri Medvedevi moderniseerimisteemat ning Prohhorovi paljude tegevusalade hulka kuuluvad nanotehnoloogia ja „rahvahübriidauto“. Partei sattus hiljuti skandaali, kui reklaamplakateid partei loosungi ja Prohhorovi portreega maha tõmmati ja lõhuti mitmes Venemaa linnas, sealhulgas Moskvas, Nižni Novgorodis ja Jekaterinburgis

Mihhail Prohhorov on korvpallimeeskonna New Jersey Nets omanik, kellele kuulub 37% Venemaa suurimast kullatootjast Polyus Gold ning kes 2008. aasta kevadel müüs turu tipus osaluse Norilski Niklis. Tema varandust hinnatakse 22,7 miljardi dollariliseks ning ta on Venemaa  500 kõige jõukama inimese hulgas teisel kohal.

 

Hetkel kuum