Pangad jännis sularahavõrgustikuga

15. august 2011, 07:08

Kuigi mullu mais lubasid pangad, et sama aasta oktoobriks on selge, kas luuakse Balti ühine sularahaautomaatide võrk, pole veel selgust saadud.

Kuigi mullu mais lubasid pangad, et sama aasta oktoobriks on selgitatud, kas luuakse Balti ühine sularahaautomaatide võrk, pole tänaseks selles selgust saadud.

 „Pankadevaheline analüüsiprojekt on töömahukas ettevõtmine, mille käigus kogutakse järelepärimiste kaudu infot, mis omakorda vajab töötlemist ning analüüsi,“ selgitas Swedbanki deebetkaartide osakonna juhataja Tõnu Ots. Ta ütles, et pank osaleb analüüsiprojektis, mille eesmärgiks on analüüsida Balti riike katva ühise ATM'ide võrgu loomise otstarbekust.

Millisel kujul uus võrk täpselt tööle hakkab, on Otsa arvates hetkel veel keerukas öelda. „Projekti eelduseks on klientidele olemasolevate tingimuste ja teenuste säilitamine,“ märkis Ots, viidates, et sularaha väljavõtmine tulevikus tasuliseks ei muutu. SEB e-tehnoloogia divisjoni direktori asetäitja Meelis Nurk ütles, et hiljemalt 2012. aasta alguses peab selguma, kas projektil on perspektiivi.

Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe SIIT või ostes päevapileti SIIT.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. August 2011, 10:40
    Otsi:

    Ava täpsem otsing