Motorola müük teeb enim muret RIMile

17. august 2011, 07:02

Kanada ettevõte Research In Motion ehk RIM – toodab BlackBerry nutitelefone ja PlayBook tahvelarvuteid – võib olla firma, kes kaotab kõige enam Motorola müügist Google'ile.

Google’i väljakäidud 12,5 miljardi dollariline ülevõtmispakkumine jätab RIMi  rivaalide suhtes suhteliselt väikseks tegijaks, mis võib tuua kaasa vajaduse luua allianss mõne teise kompaniiga või müüa end ära, et säilitada konkurentsivõime, ütles IDC konsultant Will Stofega Bloombergile. „Google raha ja tarkvaraoskustega võib Motorola kujutada otsest väljakutset RIMile tema traditsioonilises kindluses, milleks on korporatiivklientide turg.“

Veebruaris jõudis Nokia strateegilise partnerluseni Microsoftiga. Mullu ostis maailma suurim arvutifirma pihuarvutitootja Palmi. Apple on saanud läbi ajada ilma ülevõtmisteta.

RIM võib vajada rohkem suurust ja tarkvaraekspertiisi, et olla konkurentsivõimeline, ütles sõltumatu mobiilsideanalüütik Chetan Sharma. Ta lisas, et Blackberry võib end müüa Hewlett-Packardile, Dellile, Samsung Electronicsile või HTC-le.
„RIM on praeguses seisus mitte kellegi maal,“ ütles Sharma.

RIM, Hewlett-Packard, Samsung ja Dell keeldusid kuulujuttu kommenteerimast. Bloomberg ei saanud HTC pressiesindajat kätte.

Kui mullu teises kvartalis oli RIMi turuosa üleilmsel mobiilsideturul 19 protsenti, siis tänavu oli see Garntneri andmetel vaid 12 protsenti.

Loe täispikka lugu Äripäeva paberlehest!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2011, 09:01
Otsi:

Ava täpsem otsing