Alyona Stadnik • 26. august 2011 kell 9:16

Viking Motors: Saabi varuosadega ei ole probleemi

Ainukese Eesti Saabi edasimüüja Viking Motorsi juhatuse esimehe Üllar Tanibergi sõnul mõjutavad Saabi autotehase raskused neid automüügil otseselt, kuid varuosadega neil probleeme pole.

„Kui tehas ei tööta, siis ei ole midagi müüa ning autovaru pole Saabil kunagi olnud,“ rääkis Taniberg Eesti olukorrast. Ta lisas, et tehas seisab juba alates aprilli algusest.

Soomes on tekkinud raskusi Saabi varuosadega, mistõttu tuleb mõnel juhul oodata varuosasid kuni kolm nädalat, vahendasid eilsed Soome Yle teleuudised. Soome saabuvad Saabi varuosad Rootsis asuvast kesklaost.

Taniberg oli üllatunud, et Soome teleuudistes räägitakse, et Saabil on probleeme varuosade saamisega. „Ma ei ole seda märganud. Üksikuid probleeme on siin ikka olnud, aga ma ei saa öelda, et varuosadega oleks probleeme,“ sõnas Taniberg.

Ta lisas, et neil on ka varuosade ladu ning siiamaani ei ole varuoasade puudus tööd häirinud. „Ma ei saa soomlaste probleemist aru, sest varuosade tarnimine käib meil iga päev. Ei ole nii, et tellisime kuu aega tagasi ja ei tea, kas järgmisel kuul saame,“ ütles Taniberg.

Ta lisas, et samas laost tuleb kaup nii Eestisse kui ka Soome. „Siiamaani on kõik autod saanud remonditud,“ märkis Taniberg.

Saabi müük moodustas Viking Motorsis kolmandiku nende tegevusest. „Oleme sellest kriisist õppinud. Teise kvartalis ja kolmanda oleme ilusti üle elanud ilma Saabita,“ sõnas Taniberg.

Alternatiivi küll ei ole Saabile pakkuda, aga Viking Motorsis on teised brändid, mis on läbi vedanud, märkis Taniberg. Viking Motors müüb veel Opeleid, Corvette'e, Cadillace, Chervolet'sid ja Hummereid.

Suurem osa Soome 53 000 Saabi omanikust on seni suuremate probleemideta hakkama saanud, sel kevadel ja suvel on aga harvem vaja minevate varuosadega raskusi tekkinud, rääkisid eilsed Soome Yle teleuudised. Põhjuseks võib lisaks Saabi tehase raskustele olla ka puhkusteperiood. Tavapärasid varuosi jätkub teenindustes piisavalt.

Kuigi kriis tehases jätkub, on vastu sügist varuosad Soome juba kiiremini laekunud. Põhjas Rovaniemis asuva Saabi müüja Delta hooldusosakonna juhi sõnul saabus eelmisel nädalal tellitud kaup seitsme päevaga, osa isegi kolmega.

Hetkel kuum