21. september 2011 kell 9:25

Ossinovski: hoian raha dollarites

Raha tasuks hoida dollarites, eurotsoon praegusel kujul ei ole elujõuline, ütles suurettevõtja Oleg Ossinovski tänasel Äripäeva konverentsil Äriplaan 2012, vastates küsimusele euroala võlakriisi kohta.

Ossinovski hinnangul ei ole Euroopa Liit sellisel kujul elujõuline. Ta oli seisukohal, et euroliidu juhtimist tuleks rohkem tsentraliseerida.

Vagunite remondi, ehitamise ja rendiga tegelev Ossinovski ütles, et enda ärivaldkonnas ei näe ta järgmisel aastal mingeid riske, sest majanduskriisid raudteeäri oluliselt ei mõjuta. Kõige suurem risk on poliitiline risk.

Ta pidas järgmisel aastal oluliseks sündmuseks seda, kas Eesti Raudteest lahutatakse EVR Cargo või mitte. Raudteefirma tükeldamisega täidaks Eesti Euroopa Komisjoni nõudmise, samuti elavdaks see kaubavahetust, sest EVR Cargo erastaja tooks täiendavaid kaubavooge. Ka aitaks EVR Cargo erastamine vähendada Edelaraudteele ja Elektriraudteele makstavaid dotatsioone, sest nende suurus sõltub raudteed läbivast kaubavedude mahust, märkis Ossinovski.

Autor: Aivar Hundimägi, Indrek Kald

Hetkel kuum