Venizelos: Parim lahendus oleks võlgade restruktureerimine

Katri Soe-Surén 23. september 2011, 12:29

Kreeka rahandusminister Evangelos Venizelos pakub kriisi lahendamiseks parima plaanina välja 50protsendilise võlgade restruktureerimise, kirjutab Kreeka ajaleht Ta Nea.

Leht tsiteerib rahandusminister Evangelos Venizelose eilset viie ja poole tunnist kõnet parlamendisaadikutele, kus minister rääkis kolmest võimalikust stsenaariumist võlakriisist väljatulekuks. Hea plaan oleks 21. juulil vastuvõetud säästuplaani elluviimine, mis näeb muuhulgas ette võlgade restruktureerimist 20% ulatuses. Halb plaan oleks troika tingimustega mittenõustumine ning riigi libisemine kontrollimata pankrotti. Ning parim oleks kolmas stsenaarium, mis näeks ette võlgade restruktureerimist 50 protsendi ulatuses.

Valitsuse pressiesindaja lükkas siiski meedia teated tagasi ning kinnitas, et Kreeka viib ellu 21. juulil vastuvõetud säästukava. Ka parlamendisaadik Theodora Tzakri lükkas kuuldused 50protsendilisest võlakärpest tagasi. „Ma lükkan selle kategooriliselt tagasi. Sellist stsenaariumi ei ole,“ ütles ta uudisteagentuurile Reuters.

Eksperdid räägivad juba ammu võlakärpe vajalikkusest. Nii on näiteks Kenneth Rogoff öelnud ajalehele Frankfurter Allgemeine Zeitung, et kreeditorid saavad laenatud 1 eurost tagasi tõenäoliselt vaid 30 või 40 senti ning et Kreeka puhul võib oodata „dramaatilist maksevõimetust“.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. September 2011, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing