Bellus Furnitur: ees on närvilised aastad

Alyona Stadnik 28. september 2011, 12:06

Mööblitootjatel ei ole veel masueelsed numbrid saavutatud, ees on oodata närvilisi aastaid, ütles mööblitootja Bellus Furnitur osanik Rolf Relander.

"Me tegelikult ei näinud masu kukkumist, kuna meil läheb põhiliselt eksporti. Kindlasti on viimased kaks aastat ja tulevad aastad närvilised nii tootjate kui ka edasimüüjate suhtes," kommenteeris ta.

Relander märkis, et Bellus Furnituri tänavune käive jääb enam-vähem mullusele tasemele. Ta lisas, et kõik see, mis toimub Kreeka ümber ja mujal maailmas, mõjutab tarbija käitumist. "Mööbel ei ole hädavajalik ost nagu piim ja või. Kui tarbijal ei ole kindlustunnet, siis ta võib selle ostu edasi lükata pool aastat või aasta," lausus Relander.

Tema sõnul on Euroopa tasemel raske ennustada, mis saab järgmisel aastal. "Kui Eestis toimub mööblituru elavnemine, siis oleneb, millega võrdleme. Kui võrdleme numbreid enne masu, siis veel ei olda seal," rääkis Relander.
Ta lisas, et kuna Eesti osakaal on neil väike, puudutab neid rohkem see, kuidas Soome ja Rootsi tarbija ennast tunneb.

Bellus Furnituri eelmise aasta käive ulatus ligikaudu 26,9 mln euroni ja kasum 3,9 mln euroni. Aastal 2009 oli käive ligikaudu 21,2 mln eurot ja kasum 3,5 mln eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. September 2011, 12:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing