Alyona Stadnik • 28. september 2011 kell 13:19

Sarkop: oleme 2012. aasta osas optimistlikud

Eritellimusmööbli kavandamisega tegeleva ASi Sarkop juhi Priit Kerma sõnul sõltub nende olukord ehitusturu aktiivsusest, järgmiseks aastaks on olemas tugev kindlus.

"Meil läheb optimistlikult. Järgmiseks aastaks on olemas tugev kindlus, sest on olemas lepingud. Aga see ei tähenda seda, et terve aasta on kaetud, aasta algus on julge," kommenteeris ta.

Kerma lisas, et see aasta on neil olnud tagasihoidlikum kui mullune. "Käive tuleb tõenäoliselt umbes 15% madalam kui eelmine aasta. Eelmine aasta oli väga hea aasta. Tegime üle aastate käiberekordi," rääkis ta.

Sarkopi juhi sõnul peab olema ettevaatlik. "See, et olen aasta alguse osas optimistlik, ei tähenda seda, et saan ennast lõdvaks lasta. Kui meil on neli kuud täis tehas ette müüdud, siis me oleme väga tublit tööd teinud," rääkis Kerma.

Sarkop on orienteeritud 100% ekspordile. Firma põhitegevsualaks on eritellimusmööbli kavandamine, tootmine, müük ja paigaldamine, samuti tegeletakse projektijuhtimisega mööblitarnete ja sisekujunduselementide valdkonnas.

Sarkopi eelmise aasta käive ulatus 6,6 mln euroni, kasum oli 442 000 eurot. Aastal 2009 oli käive viis miljonit eurot ja kasum 112 000 eurot.

Hetkel kuum