• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Rahapööritaja sai konkursita linna palgale

  ETV saade "Pealtnägija" avalikustas mullu märtsis skandaali Valgas, kus endisele linnavolinikule ja Keskerakonna piirkonnajuhile Uppinile kuulunud haldusfirma Valga June osutas aastaid teenust kümnele kortermajale Valgas, kaotades seejuures segastel asjaoludel suure osa talle makstud kommunaalraha ning jättes järele võlad.
  Lühidalt öeldes kogus Uppini firma Valga korteriühistutelt raha ja pidi selle kommunaalfirmadele teenuste eest edasi maksma, võttes ka võimalike viiviste riski enda kanda. Enam kui miljon krooni kogutud raha läks aga aja jooksul sihtkohani jõudmise asemel hoopis kaotsi. Uppin selgitas toona, et kasutas ühistutelt kogutud raha kapitalina sisenemaks ehitus- ja remondiärisse ning seda omakorda ühistutelt saadud raha alalaekumise tõttu.
  Valga jõudis uue umbusaldusavalduseni. "Endel Uppini palkamine näitab lugupidamatust elanike suhtes. Enne kui Uppin pole oma võlgu tasunud, pole tal asja linna asjaajamiste juurde," sõnas Valga endine linnapea, opositsioonis olev reformierakondlane Ivar Unt. Olgu öeldud, et võimul on Valgas Uppini partei Keskerakonna ning sotside koalitsioon, Reformierakond tõrjuti kõrvale pärast endise linnapea Undi umbusaldamist.
  Reedesel volikogu istungil andsid Reformierakond ning IRL sisse umbusaldusavalduse eelnõu Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluvale Valga linnapeale Kalev Härgile, kirjutas Valgamaalane.
  Uppin ise peab teemapüstitust jätkuvaks poliitiliseks rünnakuks ja toonitab, et rahalist kahju saanud korteriühistud on tekkinud olukorras ise süüdi, kuna tegid valesid otsuseid.
  Kurioossel kombel peavad petta saanud korteriühistud kommunaalteenuste osutajaile kord juba Uppini firmale makstud summad uuesti tasuma. Mitu ühistut pöördus juhtunuga seoses kohtusse, ent raha uuesti tasumisest neil siiski pääsu pole. Uppini firma suhtes algatati Äripäeva andmetel ka kriminaalmenetlus, mis on osaliselt lõppenud ja seni pole seaduserikkumisi tuvastatud.
  Kohtust polnud abi. Valga E. Enno 42 korteriühistu juhatuse liige Iia Põldsepp kuulis sellest, et Uppin on võetud linna palgale, alles Äripäevalt. "Ma ei ole sellega kuidagi nõus. Uppin pole väärt esindama linnaelanike huve, kuna oma äritegevuses ei lähtunud ta heast tavast," ütles Põldsepp. Tema ühistu maksab alates maist võlga, mille Uppini firma tegevus ühistule tekitas. "Olime ise liiga heausksed, nii otsustas kohus," nentis Põldsepp.
  Igatahes pole mullu Valgas lahvatanud skandaal takistanud Uppini karjääri, alates 1. septembrist töötab ta ajutise lepinguga linnavalitsuses linnahooldusega seotud ülesannetes. Samuti on Uppin nimetatud ASi Valga Haigla nõukokku.
  Endine linnapea Unt koostas praegusele linnapeale Kalev Härkile Uppini töölevõtmise peale ka arupärimise. Küsimusele, miks Uppin konkursiväliselt tööle võeti, vastas Härk, et tegemist on ajutise loomuga tööga ning konkursi korraldamine polnud kohustuslik.
  Mullune "Pealtnägija" tõstatas kahtluse, kas Uppini tegutsemise näol võis olla tegemist Keskerakonna rahastamise skeemiga, ent see ei ole seni kinnitust saanud. Uppin ise kommenteeris toona asja selliselt, et kaotas võõra raha halbades investeeringutes. "Kõik see lugu on väga kahetsusväärne ja kohe algul ütlen ära ja siiralt vabandan kõigi nende inimeste ees, kellele OÜ Valga June pankrot on tekitanud ebameeldivusi," teatas ta siis.
  Valga linnavalitsuse palgal olev Endel Uppin ütleb, et korteriühistud on tekkinud olukorras ise süüdi.
  Järgneb intervjuu Endel Uppiniga.
  Osa Valga elanikke on nördinud infost, et olete nüüd Valga linnavalitsuse palgal, kuna nemad maksavad praegu kinni võlgasid, mis tekkisid Teie ettevõtte tegevuse tõttu. Selle kohta on mu kommentaar lihtne. Julgen väita, et nad võiks nördinud olla iseenda otsuste peale.
  Mida nemad valesti tegid? Ma ei väida, et nad midagi valesti tegid. Samas, kui tänase päevani süüdistatakse mind ja mulle kuulunud osaühingut selles, et keegi maksab arveid teist korda, siis tegelikult on need korteriühistute endi otsused. Näiteks mina ei süüdista korteriühistuid selles, et nad lõpetasid lepingud, minnes kaasa ajakirjanduse hüsteeriaga, kuigi sellega nad sisuliselt tekitasidki OÜ Valga June pankroti.
  Pankrotihalduri ja Lõuna ringkonnaprokuratuuri arvamuse järgi kutsusid firma pankroti esile raha alalaekumine ja majanduslangus ning vähetähtsaks ei peetud ka ajakirjanduse rolli.
  Miks läks asi nii kaugele, et ühistutele tekkisid sadade tuhandete kroonide suurused võlad hankijate ees? Mina tegin korteriühistutele probleemide ilmnemisel ettepaneku, et muudame lepinguid, nii et nemad sõlmivad lepingud otse hankijatega ja juba tekkinud võlgnevuse lööme lukku ning Valga June lepib omakorda hankijatega kokku, kuidas tekkinud võlgnevus likvideeritakse. Paraku hoopis lõpetasid ühistud lihtsalt meiega lepingu. Ei ole nii, et ma ei pakkunud ühistutele lahendust, pakkusin küll.
  Kas kriminaaluurimine Teie ja Teie ettevõtte suhtes on lõppenud? Ma ei saa väita, et on lõppenud. Määruses on viidatud, et prokuratuur veel võtab seisukoha, kas juhatuse liikmena on keegi käitunud õigesti või valesti.
  Nii et seda seisukohta veel ei ole? Minule pole sellest teatatud ja mul pole kombeks uurijaid tülitada. Pigem ootan, et kui uurijatel on küsimusi, pöörduvad nemad minu poole.
  Valga linnavalitsuse hinnangul ei saa seostada ühte äriühingut ainult ühe isikuga.
  Meile teadaolevalt ei ole leidnud tõestamist, et Endel Uppin või keegi teine OÜ Valga June juhatuse liikmetest oleks kasutanud korteriühistute raha isiklikuks hüvanguks või oleks OÜst Valga June vara välja viinud.
  Endel Uppin on pikemat aega kokku puutunud probleemistikuga, mis on seotud linnatuumiku muinsuskaitsealas asuvate hoonetega, samuti linna heakorra ja kommunaalmajanduse alaste küsimustega
  Seega on Uppin pädev täitma talle pandud ajutise iseloomuga ülesandeid.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Hästi sihitud piirangud, aga viirus lendas juba radarist välja
Niisuguseid koroonameetmeid, nagu nüüd välja kuulutati, läks vaja juba enne valimispäeva, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Niisuguseid koroonameetmeid, nagu nüüd välja kuulutati, läks vaja juba enne valimispäeva, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Uue rahvaaktsia võtsid omaks ka tuntud näod
Enefit Green on tõeline rahvaaktsia ja aktsionäride nimekirja pikkusele ei saa vastu ükski teine Balti börsifirma. Nii nagu võib aktsionäride seast leida oma naabritüdruku või tädipoja, nõnda on end Enefit Greeni aktsionäride nimekirja sättinud ka raadiohääled, sportlased, muusikud ja poliitikud.
Enefit Green on tõeline rahvaaktsia ja aktsionäride nimekirja pikkusele ei saa vastu ükski teine Balti börsifirma. Nii nagu võib aktsionäride seast leida oma naabritüdruku või tädipoja, nõnda on end Enefit Greeni aktsionäride nimekirja sättinud ka raadiohääled, sportlased, muusikud ja poliitikud.
Nimekiri avalik: TOP 1000 Enefit Greeni aktsionäri Vaata 1000 suuremat investorit!
Homme kauplemist alustava Enefit Greeni aktsionäride nimekirjast leiab tuntud ärimehi ja poliitikuid, aga ka meelelahutusest tuntud nimesid.
Homme kauplemist alustava Enefit Greeni aktsionäride nimekirjast leiab tuntud ärimehi ja poliitikuid, aga ka meelelahutusest tuntud nimesid.
Kaupmehed kehtestavad vabatahtlikult uued piirangud
Eesti Kaupmeeste Liidu liikmed sõlmivad avaliku kokkuleppe rakendada vabatahtlikult piiranguid ja meetmeid, et tõkestada koroonaviiruse levikut kaubanduspindadel.
Eesti Kaupmeeste Liidu liikmed sõlmivad avaliku kokkuleppe rakendada vabatahtlikult piiranguid ja meetmeid, et tõkestada koroonaviiruse levikut kaubanduspindadel.