7. oktoober 2011 kell 7:28

Aasia börsid täna tumerohelised

Nädala viimasel kauplemispäeval on Aasia aktsiaturud jõudsalt kosumas tänu viimastele sõnumitele, et Euroopa tegutseb võlakriisi lahendamisel otsustavamalt.

Aasia tõusule on mitmed tegurid kaasa aidanud. Eile ilmus USAs oodatust parem töötustatistika ning Euroopas teatasid Inglismaa Keskpank ja Euroopa Keskpank (ECB) täiendavatest lisastiimulitest.

ECB teatas, et ostab täiendava 40 miljardi euro eest kindlustatud võlakirju pankadel ja jätkab limiteerimata kolmekuulist likviidsuse pakkumist pankadele vähemalt järgmise aasta juulini.

Suurimate tõusjate seas üle kogu Aasia olid täna regiooni pangad. Nii tõusis näiteks HSBC Holdingsi ja Bank of China aktsiad Hongkongis 3,6% ja 4,8%. Teiste tuntumate tõusjate seas olid Nissan Motor (+3,5%) ning Samsung Electronics, kes avalikustas kolmanda kvartali auditeerimata majandustulemused, mis ületasid analüütikute prognoose.

Hang Sengi indeks rallis täna 3% nagu ka Lõuna-Korea Kospi indeks. Jaapani Nikkei 225 indeks tõusis täna 1% jagu ning Austraalia põhiindeks oli 2,3%ga plussis. Mandri-Hiina turud on terve see nädal suletud.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum