Indrek Kald • 12. oktoober 2011 kell 8:51

Agnes Makk lahkub Swedbankist

ASi Swedbank Investeerimisfondid senine juhatuse esimees Agnes Makk lahkub seoses tähtajalise lepingu lõppemisega 20. oktoobril ametist.

"Kaks aastat tagasi võtsin vastu väljakutse ehitada üles organisatsioon. Täna lahkudes jääb minust maha hea tervise juures olev äri, mis on valmis järgmiseks arengufaasiks. Oma loomult olen ma äri arendaja, seega on aeg edasi liikuda," sõnas Agnes Makk.

"Täname Agnest pühendumise eest ja eriti selle eest, et ta on üles ehitanud hästitoimiva koostöö Eestis ja Rootsis paiknevate investeerimismeeskondade vahel. Eesti investeerimisfondide juhtimine on viidud vastavusse kaasaegsete investeerimisvaldkonna standarditega," sõnas Swedbank Roburi Balti varahaldusäri juht Ross Laidlaw.

Swedbank Investeerimisfondide uue juhatuse esimehe otsimine algab koheselt, seni jätkab juhatuses investeerimisfondide vastavuskontrolli juht Meelis Hint ning ajutiselt asub juhatuse liikme positsioonile pensionifondide fondijuht Katrin Rahe.

Fondijuhtimise kompetentsi laiendamiseks liitub 17. oktoobrist Swedbank Investeerimisfondidega Ene Õunmaa, kes asub tööle fondifondide fondijuhina ning Venemaa ja Ida-Euroopa aktsiafondide kaasfondijuhina.

Ligi 15 aastat investeerimisvaldkonnas töötanud Õunmaal on varasemast kogemus tööst portfellihaldurina, likviidsuspuhvrite ja investeeringute juhina ning varahalduse fondijuhina. Alates 2009. aasta veebruarist on ta töötanud võlakirjafondi portfellijuhina ASis Evli Securities, koostades krediidifondi juhtimise kõrvalt ka aktsiafondide jaoks suunatud aktsiate ning makromajanduse analüüse.

Fondifonde seni juhtinud Katrin Rahu liigub samast kuupäevast Swedbank Investeerimisfondide riskijuhi ametikohale.

1994. aastal asutatud Swedbank Investeerimisfondid AS on varahaldusettevõte, mis haldab pensioni- ja investeerimisfonde ning institutsionaalsete investorite portfelle. Alates 2009. aastast on Swedbank Investeerimisfondid Swedbank Roburi tütarettevõte. 1967. aastal asutatud Swedbank Robur on fondivalitseja, kes haldab kolme miljoni kliendi vara kogumahus ligi 70 miljardit eurot.

Hetkel kuum