Rainer Saad • 3. november 2011 kell 13:51

Kreeka lahkumine euroalast võib anda eeskuju teistele

Nomura Securitiesi valuutastrateeg Jens Nordvig arvab, et ei ole oluline kes juhib Kreekat, vaid kas Kreeka jääb euroalasse. Samuti võib Kreeka lahkumine anda eeskuju teistele liikmesriikidele.

„See nädal sisenesime euroala võlakriisi uude faasi,” ütles Nordvig. „Nüüd arutatakse avalikult selle üle, kas Kreeka peaks jääma euroalasse või mitte. Alles hiljuti puudus avalik arutelu Kreeka euroalasse jäämise üle. Kuid Euroopa liidrid vaatavad viimast Kreeka paketti kui „võta või jäta” ettepanekut. Ja nad on valmis kaaluma Kreeka euroalast lahkumise alternatiive, et survestada Kreekat jääma.”

Nordvigi arvates elaks Euroopa pangandussüsteem Kreeka pankroti üle, isegi korrapäratu pankroti. Suurem küsimus on teiste liikmesriikide pärast ehk mida nemad võiksid teha.

„Ebakindlus selle üle kas praegused euroala liikmesriigid jäävad eurotsooni või mitte, võib olla uueks ebakindluse allikaks teistele probleemsetele eurotsooni riikidele,” ütles Nordvig.

„Me oleme näinud kuidas finantsturgude ebastabiilne käitumine on kandunud edasi majandusse. Kreeka lahkumine rahaliidust tooks endaga kaasa potentsiaalselt suurt negatiivset mõju,” ütles Nordvig.

Hetkel kuum