Sirje Rank • 3. november 2011 kell 10:12

Papandreou tulevik juuksekarva otsas

Kreeka peaministri George Papandreou võimupartei on referendumi küsimuses teravalt lõhenenud ning mitmed saadikud parteist lahku löönud, kahandades sotside enamuse parlamendis olematuks.

Nii on suure küsimärgi all, kas Papandreoul õnnestub homsele määratud usaldushääletus võita, vahendas Sapa-AFP.

Teravalt astus peaministri referendumiplaanidele vastu rahandusminister Evangelos Venizelos, taunides mängu nii kõrgetele panustele ning hoiatades, et nädala eest Kreekale kokku lepitud abipaketile alternatiivi ei ole.

„Kreeka koht euroalal on Kreeka rahva ajalooline võit, mida ei saa küsimärgi alla seada … seda ei saa panna sõltuma referendumist,“ ütles Cannes’ist kriisikõnelustelt naasnud Venizelos.

Euroapa liidrid hoiatasid Kreekat, et kui riik kokku lepitud abipaketi tingimusi ei täida, pole loota „enam ühtegi senti“ IMFi ja ELi ühisest abipaketist.

Papandreou on referendumi ajaks pakkunud 4. detsembri. „See on küsimus sellest, kas me tahame euroalal jätkata. See on väga selge,“ ütles ta.

Ateenas lõi veel kaks saadikut sotside parteist lahku, millega fraktsiooni liikmete arv 300kohalises parlamendis kahanes 150-le. Sõltuvalt homse usaldushääletuse osalejate arvust on valitsusel siiski veel ka võidulootust.

Hetkel kuum