Indrek Kald • 4. november 2011 kell 11:31

Marko Mihkelson: EAS võiks avada esinduse Soulis

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus võiks kaaluda esinduse avamist Soulis, ütles Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson Lõuna-Koreas.

"Eesti peaks senisest suuremat tähelepanu pöörama Aasia juhtivate demokraatiatega kaubandussuhete edendamisele, aga samuti ka teistel tasanditel koostöö arendamisele," lisas ta.

Mihkelson kinnitas, et kahel riigil on suurepäraseid võimalusi eeskätt majandusalase koostöö suurendamiseks, kasutades ära selle aasta suvel jõustunud Euroopa Liidu ja Korea vabakaubanduslepingust tulenevaid võimalusi.

Kohtumisel välisministriga tulid eeskätt arutlusele kahepoolsete suhete hetkeseis, aga samuti regionaalse julgeoleku ning Korea välispoliitiliste prioriteetidega seotud teemad, teatas Riigikogu.

Välisminister Kim ütles kohtumisel Eesti parlamendi esindajatega, et väliskomisjoni visiit on märgilise tähendusega ning kannab olulist rolli kahe riigi seni vähe kasutatud potentsiaali paremaks ellurakendamiseks tulevikus.

"Väliskomisjoni töövisiidid Korea Vabariiki ja Jaapanisse andsid väga olulise panuse Aasia strateegia raporti ettevalmistamisel," lisas Mihkelson.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuulusid Mihkelsoni kõrval veel aseesimees Enn Eesmaa, Raivo Järvi ja Jevgeni Ossinovski.

Hetkel kuum