Indrek Kald • 28. oktoober 2011 kell 8:41

Väliskomisjon sõidab Jaapanisse ja Koreasse

Riigikogu väliskomisjon viibib eeloleval nädalal töövisiidil Jaapanis ja Lõuna-Koreas, mis on osa komisjoni Aasia-strateegia raporti ettevalmistamisest.

Delegatsiooni juhi Marko Mihkelsoni (IRL) sõnul on Aasia regioon juba täna mängimas väga olulist rolli maailma jõujoonte kujundamisel, mistõttu tihedama koostöö arendamine sealsete riikidega on Eesti välispoliitikas üha olulisem prioriteet. "Jaapan ja Korea Vabariik pakuvad Eesti välismajandushuvidele palju uusi võimalusi, mille paremaks rakendamiseks on hädavajalik poliitiliste suhete süvendamine," ütles ta.

Väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni kõrval veel aseesimees Enn Eesmaa (Keskerakond) ja liikmed Raivo Järvi (Reformierakond) ning Jevgeni Ossinovski (Sotsiaaldemokraatlik Erakond).

Visiidi käigus soovitakse saada ülevaade regioonis toimuvast, samuti arendada kahepoolseid parlamentaarseid suhteid. Kohtumistel keskendutakse riigikogu teatel Eesti poliitilistele ja majandussuhetele nende riikidega.

"Visiidi käigus on ette nähtud kohtumised nii Jaapani kui ka Korea juhtivate poliitikute ja ametiisikutega, samuti külastatakse mitmeid ettevõtteid. Kavandatud on mõttevahetused nii välispoliitilistel, majanduslikel kui ka kultuurialastel teemadel. Tähelepanu all on ka nimetatud riikide investorite kaasamine Eesti majandusse. Samuti on kavas käsitleda küberturvalisuse ja e-valitsemise küsimusi," teatas riigikogu pressitalitus.

Nii Jaapanisse kui Koreasse läheb väliskomisjon esmakordselt. Korea rahvusassamblee president Hee Tae Park külastas Eestit sellel suvel. See on seni toimunud kõige kõrgetasemelisem visiit, mis on olnud Koreast Eestisse. Jaapanisse tegi aga just äsja visiidi Riigikogu esimees Ene Ergma.

Hetkel kuum