Romet Kreek • 17. november 2011 kell 7:21

Mäss New Yorgi börsi esisel

Wall Streeti okupeerijad loodavad täna näidata marsiga New Yorgi börsi ette, et nende valmidus võidelda majandusliku ebavõrdsuse vastu on jätkuvalt elujõuline, olles politsei poolt välja aetud lähedal asuvast pargist, kirjutab Reuters.

Enamik meelevaldusi kahe kuu pikkuse liikumise ajaloos on toimunud New Yorgis sadade inimeste osavõtul, kuid protestijad ja linnavõimud ootavad täna tuhandete demonstrantide kogunemist Wall Streeti tänavatele kella seitsmest hommikul New Yorgi aja järgi, et takistada pangatöötajate tööle minekut finantspiirkonna töökohtadese.

„Liikumine ei väljendu tegelikult telkides,“ ütles liikumise pressiesindaja Ed Needham. „Täna toimub sajas riigis üle kogu maailma üritusi.“

Liikumine plaanib täna blokeerida ligipääsu New Yorgi börsile, mida nad peavad Ameerika kapitalismi sümboliks. Liikumine on teadlik, et tõenäoliselt kasutatakse tugevaid turvameetmeid, et protestijad ei pääseks börsi lähedusse.

Teine protestijate kõneisik Mark Bray ütles, et idee on muuta Wall Streeti pankuritel tööle minek ebamugavaks, mitte neid vigastada.

Hetkel kuum