Kristina Traks • 24. november 2011 kell 7:57

Pankrotihaldur üritab taas Sammelselja kunstikogu müüa

Ärimees Guido Sammelselja holding-firma Beta Systems pankrotihaldur Tarvo Lindma pani müüki üle 100 Eesti kunstniku teose, mis pärinevad Sammelselja kunstikogust.

Kõik 105 teost on müügis ühtse kogumina ja kogu komplekti alghind on 76 279 eurot (ligi 1,2 miljonit krooni). Kogus leidub maale ja skulptuure näiteks sellistelt Eesti kunstnikelt nagu Jaan Toomik, Marko Mäetamm, Juss Piho, Jarõna Ilo, Amandus Adamson, Jaan Koort, Edgar Viies jpt.

Beta Systemsi pankrotihaldur Tarvo Lindma ütles, et osa Sammelselja kunstikogust on juba müüdud, sest pankrotiprotsess ja varade müük on kestnud juba paar aastat. “Osalt on teosed müüdud enampakkumistel, kuid osalt ka ilma. Ma ei saa siiski öelda, et müük oleks olnud väga edukas,” ütles ta.

Nüüd üritab ta 105 teosele korraga leida ostja sellepärast, et nende ükshaaval müümine on väga ajamahukas töö. Kunstiteoste autentsuse kohta eksperdihinnangut tellitud ei ole ning sellega seoses ei anna pankrotihaldur mingisuguseid kinnitusi, märgitakse enampakkumisteates.

Tegemist on Sammelselja poolt aastate jooksul kogutud kunstikogu ühe osaga. Eesti parimat moodsat kunsti sisaldava kogu sisaldab kokku enam kui 300 teost ning kuna need kuulusid pankrotti läinud Beta Systemsile, otsustab nüüd nende saatuse oksjonihaamer. Kogu väärtuseks on pakutud ca 20 miljonit krooni. Kunstikogu oli Beta Systemsi ainuke vara.

Hetkel kuum