1. detsember 2011 kell 6:45

Päev börsil: Aasia jäi päev hiljaks

Eile toimunud mõneti metsik börsiralli Euroopas ja USAs on tänaseks jõudnud ka Aasiasse. Peamine põhjus peitub endiselt selles, et keskpangad asusid koos likviidsust tõstma.

Kuus keskpanka eesotsas USA Föderaalreserviga leppisid eile kokku alandada dollari vahetustehingute ehk swapide hinda, mille tulemusel muutub pankadel üle kogu maailma USA dollariga kauplemine odavamaks.

Sellele lisaks otsustas Hiina keskpank teha kannapöörde senises poliitikas ja alandas eile esimest korda pärast 2008. aasta pankade kohustusliku reservimäära, mis eeldavasti peaks firmadel muutma raha kättesaamise laenude näol kergemaks.

MSCI Asia Pacific indeksis tõusis iga langeva aktsia kohta kuus aktsiat ja indeks oli hommikul 4,3%ga plussis. USAs tegi vägeva tõusu Dow Jonesi tööstuskeskmine, mis lõpetas päeva ligi 500 punkti kõrgemal ja tõusis taas üle 12 000 punkti piiri.

Tallinnas tasub täna silm peal hoida Arco Vara ja Viisnurga aktsiatel, kes eile avaldasid tulemused. Kui viimase kasum suurenes 12 korda, siis Arco kahjum suurenes täpselt sama palju. Samas, teades Tallinna börsi likviidsust, ei pruugi investorid täna kummagi firma aktsiatega üldse kaubeldagi.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum