Ford otsib uut tegevjuhti

Rainer Saad 06. detsember 2011, 18:31

USA suuruselt 2. autotootja Ford on hakanud otsima ettevõttele uut tegevjuhti, kuna praegune juht Alan Mulally kavatseb pensionile minna, kirjutab CNBC.

Juhatuse esimees Bill Ford on korduvalt öelnud, et soovib järgmist juhti Fordi ridadest. Praeguseid juhtivtöötajaid Mark Fieldsi, Jim Farley’d ja Joe Hinrichsi nähakse potentsiaalsete kandidaatidena.

Mulally ühines Fordiga 2006. aastal, tulles üle lennukitootja Boeingu ridadest. Tänu tema tegutsemisele suudeti Ford pankroti äärelt tagasi tuua seoses 23 miljardi dollarilise laenuprogrammiga. The Wall Street Journal teatas esimesena, et Ford otsib uut tegevjuhti, viidates sellele, et Mulally võib minna erru mõne aasta jooksul. Juhatuse esimees Bill Ford on aga öelnud, et Mulally võib tegevjuhiks jääda nii kauaks kui tahab.

The Wall Street Journal kirjutas, et Hyundai Põhja-Ameerika juht John Krafcik võib olla üks välistest kandidaatidest.

„See pole tõsi,” ütles Mulally Fox Newsis kui temalt küsiti kas ta lahkub. „Kuid ma saan aru, et inimesed jälgivad Fordi väga tähelepanelikult, sest meie edu on väga tähtis Ameerika Ühendriikidele.”

Fordi finantsjuht Lewis Booth on üks kandidaatidest, keda peetakse uueks võimalikuks tegevjuhiks, kuid olles 63 aastane, on ta teistest kandidaatidest vanem.
 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 18:31
Otsi:

Ava täpsem otsing