Silvia Kruusmaa • 6. detsember 2011 kell 7:52

Selgusid 20 Eesti parimat äriideed

Ettevõtluskonkursi Ajujaht žürii valis välja 20 tänavust tugevamat äriideed, mis võistlevad 95 000-eurosele auhinnarahale. Võitja selgub maikuus.

EASi innovatsioonidivisjoni direktor Ilmar Pralla sõnul olid Ajujahi žüriile hindamiseks esitatud projektid väga erinevatest valdkondadest – alates teistes riikides tehtud olemasolevate lahenduste kopeerimisest kuni päris hullude originaalideedeni välja. “Kuigi enamik noori leiutajaid mõtleb täna veel liialt lokaalselt, siis usun, et valitud ideede hulgast kerkib pärast programmi läbimist esile ka mitu säravat ärimudelit, millel on maailmavallutuslikku potentsiaali,” ütles Pralla.

Žürii esimehe, SEB äriarenduse divisjoni direktor Mart Maasiku sõnul on ideeportfell kirev ja žürii eelistus sai tasakaalukas.

Välja valitud 20 meeskonda saavad osaleda Ajujahi koolitusprogrammis ja oma äriideid mentorite käe all edasi lihvida. Seejärel valib žürii välja kaheksa finalisti, kes saavad juba enne lõppvõistlust 2000 eurot, mida vastavalt oma äranägemisele idee arendamiseks kasutada. Ajujahi võitja selgub 2012. aasta mais toimuval auhinnagalal.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori talente uuenduslike ettevõtete loomisel. 95 000-eurose auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB Pank, ABB, Webmedia, Skype, NASDAQ OMX, Technopolis Ülemiste, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Briti Nõukogu, KredEx, Terviseparadiis, Heateo SA, Avision, MarkIT, Tallinna ja Tartu linn.

Ajujahi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest. Ajujahti aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Ajujaht 2012 finalistid:

Ajaturist  - meelelahutuslik 3D veebirakendus, mille abil on võimalik tutvuda erinevate ajalooliste väärtustega.

Arkademy - tegu on internetikoolituskeskkonnaga, mis võimaldab koolitajatel korraldada nii väikse- kui suuremahulisi livevideoseminare. Arkademy lisab audio-webinaride funktsionaalsusele ka kvaliteetvideo võimaluse.

Dolphin - eesmärk on hakata tootma ja müüma taaskasutatavast materjalist, termoplastist, valmistatud universaalset rahvapaati "Dolphin", mis on suurepärane kaater, purjekas ja aerupaat kuni 10-le inimesele. Omaduste hulka kuulubmuuhulgas uppumatus, purunematus ning lihtsasti käsitletavus.

ELN LMS Online Debate and Discussion Classrooms - intermediate and advanced learners of English practise speaking English with a teacher in special online classrooms where tasks are shown on the computer screen at http://www.study-english-online The lesson happens in real time - everybody speaks by Skype and logs into classrooms to see tasks. (Edasijõudnud inglise keele õppijad saavad praktiseerida inglise keele õppimist õpetajaga läbi spetsiaalse veebiklassiruumi, kus ülesandeid näidatakse netikeskkonnas. Tunnid toimuvad reaalajas - räägitakse Skype'i vahendusel - tõlge)

Hingepillipuu Võimalus - osta uue innovaatiliste lahendustega kahekõlakojalise, ristuvate keeltega, isehäälestuva, kromaatilise kontsertkandle, mis on turul olevatest kromaatilistest kanneldest 50% kergem, pehmemate keelte ja naturaalsehelivõimendusega! Meie toode on uus Eesti "lipulaev" kandleturul!

iClub - võimaldab inimestel ööklubis puutetundliku ekraani abil ennast pildistada ja filmida full-HD kvaliteediga, ning koheselt oma emotsioone jagada sõpradele facebooki, emaili ja SMS´i vahendusel. Mitte kõik ei oma nutitelefone japiiramatut internetti, pildistamine klubides on keelatud, v.a. iClub

JomyBooks - on igaühe veebikeskkond jutustustest ja illustratsioonidest e-raamatute loomiseks ja publitseerimiseks lastele. Visiooniks on saada suurimaks globaalseks lasteraamatute publitseerimise veebikeskkonnaks. www.jomybooks.com

Korrigeerivad sukkpüksid - sukkpüksid milles spetsiifiliselt jaotatud elastsus ja survekomponendid tagavad liigeste anatoomiliselt õige asendi. Neid saab kasutada abivahendina või ravi osana liiges- ja lihaskonna probleemide leevendamiseks ja raviks

Like A Local Guide  - uudne kohalike toimetajate poolt koostatud rahvusvaheline linnareisijuht internetis ja mobiilis, mis võimaldab kasutajal ühe klikiga genereerida personaalse reisijuhi soovitud linna kohta, võttes arvesse tema  huvisid ja varasemaid eelistusi.

MinuKleeps.ee - võimaldab kujundada enda või lapse nimega kleepsud ja triigitavad nimesildid. Nimesilte saab tellida spetsiaalse turvakoodiga, mis seotakse ostu sooritades kliendi e-posti aadressiga.

NUTIKAS LED KILOMEETER - projekti eesmärgiks on välja töötada intelligentsed energiat säästvad valgusdioodidel (LED) tänavavalgustuslambid ja seda toetav juhttarkvara. Lambid on mõeldud rahulikuma liiklusega (aed) linnaosa tänavatele, kergliiklusteedele või paneelmajade sisehoovidesse.

Hetkel kuum