Kadrin Karner • 14. detsember 2011 kell 13:43

Apteeker: ravimitootja lobi apteekide suunas kahetsusväärne

Ravimitootjate lobeerimine apteekide suunas on meie jaoks taas esilekerkinud kahetsusväärne vana teema, ütles Äripäeva tänast kaanelugu kommenteerides Terve Pere Apteek OÜ juhataja Kadri Tammepuu.

"Seadus keelab väga üheselt apteekritel anda soovitusi, mis on kantud muudest, kui patsiendi huvidest," märkis Tammepuu.

Tänane Äripäev kirjutas, et ravimiamet alustas septembris väärteomenetluse ravimifirma Nycomed Sefa suhtes, kes suve lõpul korraldas apteekritele Rootsi kruiisi. Väidetavalt oli kruiisile saamise eelduseks teatud hulga ravimifirma toodete müük.

Terve Pere Apteegi juht kinnitas, et kutsega osaleda kruiisil ei kaasnenud ühtegi nõudmist. "Apteekrite kinnitusel, kes meie ketist koolitusel osalesid, mittemeditsiinilisi eeldusi üritusel ei olnud ning müügieesmärke tootja ja apteekide vahel ei olnud kokku lepitud. Tootja esindaja käis kõik apteegid läbi ja pakkus neile võimalust osalemiseks. Kutsega ei kaasnenud mingeid nõudmisi," rääkis Tammepuu.

Siiski tõdes keti juhataja, et kuna tegemist on eetiliselt sensitiivse teemaga, kavatsetakse kahetimõistetavate juhtumite ennetamiseks oma apteegiketis uuesti asi käsile võtta ja apteekritele koolitusteks tsentraalselt kindlad reeglid paika panna. "Edaspidi hindame juhtkonnas eelnevalt iga koolituse sisu, kus meie apteegiketi apteekrid osaleda kavatsevad. Tolereerime vaid puhtalt erialaste teadmiste edasiandmist ilma ajaviitmiseta," lubas Tammepuu. 

Tammepuu sõnul avati sel aastal Eesti Apteekide Ühenduse Koolituskeskuse e-koolituskeskkond, mis võimaldab kallutamata erialaseid koolitusi kõikidele apteekritele.

Terve Pere Apteek OÜ ketti kuulub 75 apteeki.

Hetkel kuum