Analüütikud ootavad kulla hinna langust

20. detsember 2011, 00:00

Esimeses kvartalis 2012. aastal kukub kulla hind alla 1500 dollari untsist, selgus Reutersi investorite küsitlusest. Tõenäoliselt ei lähe kulla hind testima septembrikuist tippu enne tuleva aasta lõppu, kui üldse, selgus Reutersi küsitletud 20 riskifondi juhi, analüütiku ja kaupleja vastustest.

Pea pooled küsitletutest prognoosisid kulla langust 1450 dollarile esimeses kvartalis. Kolm küsitletut prognoosis kulla langust kuni 1400 dollarile unts. Prognoosid on tehtud pärast seda, kui kulla hind kukkus eelmisel nädalal kahe ja poole kuu madalaimale tasemele ehk 1560 dollarile unts, kaotades turvasadama staatuse. Müügile valas õli tulle riskifondide müük, kes vajavad raha, et täita keerulise aasta lõpus osakute lunastamissoove. Samuti oli kulla müügi põhjuseks Euroopa pankade raha hankimise vajadus, et tõsta kapitali.

“Kummaline, et ajal, mil pealkirjade risk on suurem kui kunagi varem, on kuld kukkunud,” ütles Šveitsi toorainete riskifondi Tiberius juht Christoph Eibl. “Usume, et 2012. aastal on kuld halvima tootlusega kõigist metallidest.”

“Minule ei ole kuld praegu atraktiivne, kuna ma ei näe inflatsiooniohtu,” ütles DoubleLine Capitali tooraineportfellihaldur Jeffrey Sherman. See varahaldusfirma haldab 21 miljardi väärtuses varasid.

Kulla hind kukkus eelmisel nädalal läbi 200 päeva libisevast keskmisest. See on üks enimtuntud graafikutel kasutavaid tehnilise analüüsi indikaatoreid. Kuld on dollaripõhiselt kukkunud tipust enam kui 20 protsenti, mis tähendab, et see on karuturul ehk langeval turul.

“Meil on alanud reaalne kulla karuturg ja see on pullituru surm,” ütles kulla tõusule panustav veterankaupleja Denis Gartman. Ta müüs kogu oma füüsilise kulla eelmisel nädalal.

Huvitav, et kulla teemal on inimestel nii põhimõtteline vastuolu, et seda ei saa jätta kuulutamata. Huvitav, miks arvatakse, et kui mingi asja hind liigub kümmekond aastat ühes suunas, et see jääb igaveseks samasse suunda? On tuntud ütlus, et raha on lihtne teha, kuni trend on jõus, kuid trendimuutused kiputakse maha magama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2012, 12:48
Otsi:

Ava täpsem otsing