Indrek Kald • 20. veebruar 2012 kell 7:21

TTÜ hakkab koos Mitsubishiga elektriautosid uurima

TTÜ sõlmis Mitsubishiga lepingu elektriautode kasutamise uurimiseks ja teadvustamiseks.

Tallinna Tehnikaülikooli ja Mitsubishi Corporationi raamlepingu eesmärk on elektriautode valdkonna ning nende Eestis kasutamise uurimine.

TTÜ uurib koostöös Mitsubishiga võimalusi viia läbi teadusööd elektriautode kasutamisest ja nende kasutamispõhimõtetest. Koostöö detailid selguvad lähikuudel. 

Kuigi tehnikaülikooli teadlased on elektriautosid uurinud ka varem, võimaldab koostöö Mitsubishiga TTÜ professoritel ja üliõpilastel liikuda oma uurimustöös teooriast praktikasse ning luua seeläbi erinevaid innovatsiooniprojekte.

Rektor Andres Keevalliku sõnul on Eesti riigi ja Mitsubishi koostöö jooksvalt laienenud ning seeläbi on ka tehnikaülikool saanud rahvusvahelisel tasandil olulise partneri. "Elektriautode projekt annab meie teadlastele ainulaadse võimaluse uurida ning arendada edasi tarku energialahendusi, mis peagi saavad terves maailmas laialdase kasutuselevõtu osaliseks. Eesti teadlased on näidanud oma võimekust toota nutikaid lahendusi ning jaapanlaste koostöösoov kindlasti kinnitab seda," selgitas ta.

Eesti koostöö Mitsubishiga sai alguse eelmise aasta märtsis, kui valitsus otsustas müüa Mitsubishile kasutamata saastekvooti. Selle aasta lõpuks rajatakse kogu Eestit kattev elektriautode laadimise taristu ning jooksvalt lisandub Eesti teedele uusi elektriautosid. Lisaks sõlmis valitsus oktoobris Mitsubishiga koostööleppe,  mille eesmärgiks on leida Eestis võimalusi kasvuhoonegaaside vähendamiseks ning tarkade lahenduste rakendamiseks energeetikas.

Hetkel kuum