Silvia Kruusmaa • 27. aprill 2012 kell 5:25

Pentus tellis analüüsi taastuvenergia toetuste kohta

Keskkkonnaminister Keit Pentus palkas Soraineni advokaadibüroo uurima, kas taastuvenergia toetused on ebaseaduslik riigiabi.

Ministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja kt Pavel Ivanov ütles, et analüüs tellitakse advokaadibüroolt ning pole teada, et seda just Jõks tegema hakkaks.

Kahtluse taastuvenergia toetuste kohta esitas Euroopa Komisjoni konkurentsi peadirektoraat, kes juba märtsi algus hakkas analüüsima rohelise elektri toetuste mõju elektriturule.

Majandusminister Juhan Parts omakorda kasutas ähvardavat ebaseadusliku riigiabi karistust selleks, et pooleteise aasta pikkuse tulutu üritamise järel viia rohelise elektri toetusi kärpiv eelnõu valitsuskabinetti arutlusele.

Jõks selgitas Postimehele, et eranditult kõikidel ELi liikmesriikidel on taastusvenergia toetusmehhanismid ning seetõttu ei ole ka põhjust väita, et Eesti toetusteskeem kvalifitseerib lubamatuks riigiabiks ülekompenseerimise tõttu.

"Komisjon pole teadaolevalt mitte ühelgi liikmesriigil palunud oma taastuvenergia toetussüsteemi muuta, mistõttu on ennatlik väita, et Eesti siin esimeseks osutub," ütles Jõks.

Hetkel kuum