Birjo Must • 20. juuni 2012 kell 10:20

Pärnits: H&M teeb väikeste poekeste elu raskeks

Suurtele rõivabrändidele H&Mi tulek fataalset mõju ei avalda, küll aga kardavad seda väiksed poekesed, ütles Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits.

„H&Mi tulek toob Eestisse lihtsalt väga tunnustatud kaubamärgi kauplused, nii nagu neid on aegade jooksul ikka tulnud, näiteks Zara ja Marks&Spencer. Ega see pole nüüd maailma kõige imelisem asi,“ arvas Pärnits.

Samas tunnistas juht, et H&M on oma Skandinaavia päritolu tõttu eestlase südamele lähemal kui Lääne-Euroopast tulnud kaubamärgid. Küll aga lähevad eestlaste arvamused keti kohta lahku: „Ühed, kes käivad Soomes H&Mis ostmas, ootavad taevamannat ja teised peavad seda suhteliselt tavaliseks kaubamärgiks. Mõned lausa põlgavad selle üleshaibitust.“

Kindlasti on aga H&Mi tulek Eestile hea, sest mida rohkem on meil tugevaid kaubamärke, seda kvaliteetsem on kaubandus, arvas Pärnits. Samuti usub ta, et 2-3 kauplust ei jää Tallinnas viimaseks ja neid võiks olla 5-6. Küsimus olevat lihtsalt selles, millise ajaperspektiiviga järgmised kauplused lisanduvad.

Kui varem on meedias pakutud välja, et tuntud rõivaketi kauplused võiksid asuda kesklinnas, siis nüüd valiti esimesteks pindadeks Rocca al Mare ja Kristiine keskused. „Praegu pole Tallinna kesklinnas 2000ruutmeetrist pinda ning tegelikult on H&M uutel turgudel heas mõttes üsna pirtsakas ja valiv,“ rääkis Pärnits, kelle sõnul võivad aga tulevikus kõne alla tulla näiteks vana postimaja ning ka kavandamisel olevad uued keskused kesklinnas.

Küsimusele, milline mõju on rõivaketi tulekul Ülemiste keskusele, vastas Pärnits, et väga see ei mõjuta. Ta tõi näiteks, et müügimahtudelt Euroopas esikohal oleva Zara grupi teise kaupluse avamine Tallinnas Kristiine keskuses turu olukorda eriti ei mõjutanud. „Ootus on suureks aetud ja eks alguses liigub sinna ikka palju rahvast. Nii tugev ta aga ei ole, et teised kohad Tallinnas tühjaks jooksevad,“ lausus Pärnits.

Ka ei usu juht seda, et tuntud rõivabrändid peaksid mures olema, sest A-klassi brändidele see fataalset mõju ei avalda. „Küll aga kardavad väiksed poekesed, sest nende elu läheb raskemaks. Eriti on tunda seda keskuse enda kontekstis, et kui H&M tuleb keskusesse, siis mis neist saab,“ tõdes juht.

Hetkel kuum