4 juuli 2012

Konkurent tervitab kullerifirma hinnalangust

Rahvusvaheline kiirkullerifirma TNT langetas Eesti-siseste vedude hindu kuni 40% ning laiendas teenuse kasutamise võimaluse kõigile klientidele. Seni said riigisisest kulleriteenust kasutada vaid püsikliendid.

Teinegi Eestis tegutsev rahvusvaheline kullerifirma DPD end konkurendi hinnalangetamise otsusest ohustatuna ei tunne. DPD Eesti müügi- ja turundusjuht Janek Kivimurd leidis, et TNT-l on depoode- ja jaotusvõrgustikku panustades võimalik võita osa turust ning see innustab DPD-d veelgi rohkem hoidma oma kliente rahulolevatena. Hinnamuutust kommenteerides tõdes Kivimurd, et kütusehinna languse tõttu kahanevad ka kullerteenuste hinnad.

TNT Eesti müügi- ja turundusjuhi Andrus Liivandi sõnul tagas vedude hinna vähenemise igapäevaste tööprotsesside täiustamine, mis võimaldas kokku hoida saadetiste omahinnas. Tegu ei ole teenuse hinna järsu madaldamise ehk dumpinguga. Kivimurd pidas Eesti-sisese veo muutmise otsust aga firma peakontorist tulnud korralduse formaalseks täitmiseks. Tema sõnul on hinnalangus ainuõige samm, sest TNT varasematel hindadel puudus suhe reaalsusega.

Hoolimata 40%-lisest kahanemisest on mõningatel juhtudel TNT abil paki saatmine konkurendist endiselt kallim. Nii maksis varem näiteks 3-kilogrammise paki saatmine Tallinnast Tartusse koos kütuse lisatasuga 8 eurot, pärast hinnalangust maksab see 5,2 eurot. DPD-ga saab aga sama raske paki saata pealinnast Tartusse 4,41 euro eest.

Autor: Ave Lepik, Laura Mallene

Hetkel kuum