Ave Lepik • 26. september 2012 kell 14:30

220 Energia viskas Eesti Energiale kinda

Teise elektrimüüjana avaldas täna paketid ja hinnad 220 Energia OÜ. Esialgu pakub ettevõte eraklientidele valikuid pakettidega "220 garanteeritud" ja "220 börsihinnaga", mis on soodsamad kui Eesti Energia paketid.

Ettevõtte eesmärk on võimalusel hinnastada oma elektripakette konkurentidest odavamalt, kuid hinnad muutuvad vastavalt turuolukorrale.

„Eesti Energia hinnad kajastavad elektrituru taset, ent 220 Energia saab pakkuda soodsamalt vaid kasutades vähemkulukaid müügiviise ning hoides oma tegevuskulud minimaalsena,“ kommenteeris 220 Energia juhatuse liige Marko Allikson.

220 Energia sõnul saavad nad hindu alandada eelkõige e-arvelduse ja ettemaksude kaudu. Näiteks aastase ettemaksuga paketi hind on 5,86 senti/kWh, tavapaketil 0,05 senti/kWh kõrgem (võrdluseks Eesti Energia tänane hind 5,92 senti/kWh).

220 Energia on liitunud majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Eleringi algatatud elektrituru avanemise hea tahte koostööleppega.

220 Energia OÜ on põhiosas Eesti ja vähemusosas Soome erakapitalil põhinev elektrimüügi ettevõte, kelle eesmärk on pakkuda soodsaima hinnaga elektrit nii era-, kui ka äritarbijatele.

Hetkel kuum