Kadri Põlendik • 25. september 2012 kell 15:16

Eesti Energia: keskmine hinnatõus on 50%

Eesti Energia juhatuse liikme Margus Rinki sõnul tõuseb elektrihind sõltuvalt börsihinnast keskmiselt 50%.

Täna avatud turu pakette tutvustanud Eesti Energia praegust hinnavalikut vaadates selgub, et uuest aastast ootab tarbijaid korralik elektrihinna tõus. Postimees kirjutab, et kui Tallinna kesklinna korteris sõlmida 3-aastane fikseeritud hinnaga leping, oleks päevase tarbimise hinnatõus 1,9kordne, öösel 2,7kordne.

Rink ütles, et suurest hinnatõusust on varemgi juttu olnud. Kuna uuest aastast on hind seotud börsihinnaga, võib hinnatõus olla ligi 60% või rohkemgi.

„Kui graafik on rohkem päeva tipptundide poole, siis võib olla isegi 60%-line kasv ja kui on parem graafik, siis võib-olla alla 50%. See on tänane seis. Kuu aega tagasi oli börsi hind oluliselt madalam, siis vaatasime, et mõningatel tuleb hinnatõus 30%-line,“ selgitas Rink ning lisas, et see, milliseks kujuneb hind konkreetsel kliendil, sõltub tarbimismahust.

Samuti rõhutas ta, et tegemist ei ole elektriarvega tervikuna, vaid ainult elektrihinnaga, mis moodustab kolmandiku elektriarvest.

„Mis ettepoole tuleb, seda ei tea. Hind võib olla nädala pärast jälle muutunud,“ tõdes Rink.

Eesti Energia praegused ja avatud turu paketid ei ole firma kodulehel võrreldavad, kuna hetkel kehtivaid pakette on rohkem ning need erinevad teineteisest märgatavalt.

Hetkel kuum