30. september 2012 kell 21:00

RIM üllatas II kvartali kahjumi väiksusega

Kanada RIM ehk Research In Motion suutis neljapäeva hilisõhtul üllatada oodatust väiksema kahjumiga, millele aktsia reageeris 25protsendise tõusuga.

Majandusaasta, mis ei lange kokku kalendriaastaga, teise kvartali kahjumiks kujunes mõne kuluta 27 senti aktsia kohta. Analüütikud ootasid kompaniilt 47 senti kahjumit aktsia kohta.

Tulemused näitavad, et ettevõte suudab leida kundesid madalamate sissetulekutega Aasia ja Aafrika riikides, nagu India, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Indoneesia, isegi kui USAs kaotatakse kundesid Apple’ile ja Google’i Androidi tarkvaral põhinevatele telefonidele. Ettevõte suutis ka käia rahaga paremini ümber, kui mõned analüütikud olid prognoosinud. Raha ja investeeringud kasvasid eelnenud kvartali 2,2 miljardilt dollarilt 2,3 miljardile dollarile.

“Nad ei põletanud raha, mis rahustas investoreid,” ütles Bloombergile Veritas Investment Researchi analüütik Neeraj Monga, kes soovitab aktsiat müüa. “Võib-olla on neil võimalus tulla tagasi.”

Aktsia tõusis reedel järelkauplemisel isegi 8,90 dollarile. New Yorgis sulgus aktsia 7,14 dollaril.

Kompanii müük vähenes 31 protsenti, 2,87 miljardile dollarile, kuid sellega ületati analüütikute oodatud 2,47miljardilist käibeprognoosi.

Ettevõte müüs 7,4 miljonit BlackBerry telefoni ja 130 000 PlayBook tahvelarvutit. Võrdluseks – Apple müüs oma uut iPhone’i ühe nädalvahetusega viis miljonit.

RIMi kliendibaas kasvas 78 miljonilt 80 miljonile.

RIMi puhaskahjum kahanes mulluselt 329 miljonilt dollarilt 235 miljonile dollarile ehk 63 sendilt aktsia kohta 45 sendile.

Huvitav erinevus Nokiaga. Kui Nokialt kardetakse raha põletamist, siis Kanada RIM on suutnud vaatamata langevale käibele ja teenitavale kahjumile suurendada rahajääki. Kui võrrelda RIMi aktsia hinna-raamatupidamisväärtuse suhtarvu Nokia omaga, siis on see Nokiast palju soodsamalt hinnatud. RIMi P/B näit oli 0,45 võrreldes Nokia 0,85ga.

Hetkel kuum