1. oktoober 2012 kell 21:00

Pristis nõuab Elinord Ehituse pankrotti

Möödunud nädalal otsustas Harju maakohus võtta menetlusse ehitusettevõtja Toomas Trompi osalusega Elinord Ehituse vastu esitatud pankrotiavalduse, mille esitasid AS Pristis ja AS Valnes.

Elinord Ehituse raskustest on ajakirjanduses juttu olnud juba möödunud aastast, kuid 30%-lise osaluse omanik Toomas Tromp nimetas maksejõuetust kuulujutuks.

Tromp sõnas, et tema ei tegele selle ettevõttega juba tükk aega. “Kindlasti pole küsimus selles, et firma oleks tühi nagu kott – see on selge. Kui täpne finantsanalüüs on, seda ei oska öelda. Eks pankrotiprotsess on levinum viis probleeme lahendada,” lisas Tromp. Tema teada ehitab ettevõte jõudsalt.

Võlg üleval kevadest saati. Pristise juhi Andres Kiili sõnul on Elinord Ehitusel olnud umbes 100 000eurone võlg Pristise vastu üleval juba kevadest saati.

“Siiani oleme viisakalt ja konstruktiivselt suhelnud, kahjuks pole see andnud tulemust,” märkis Kiil. “Nüüd vaadatakse, kas on pankrot või tahtmatus maksta,” lisas Kiil.

Valnesit esindava Julianus Inkasso juhatuse liikme Ülar Maapalu sõnul on nende nõude suurus umbes 45 000 eurot. “Kuid lisaks on veel nõudeid, mis meile teadaolevalt võivad olla veel suuremad,” lisas Maapalu.

Trompi ettevõte Facio Ehitus sattus raskustesse ning ehitusettevõtja jäi Rikaste TOPist välja. Tänavu on Tromp taas edetabelis ning  364. kohal.

 

Mis on mis

Elinord Ehitus

Käive  oli möödunud aastal 21 492 031 eurot ja kasum 128 971 eurot.omanikud on lisaks Toomas Trombile veel Toomas Kaaret, Riho Kalve ja Igor Zubets. Pankrotiprotsessi eelistung toimub 17. oktoobril.on sõlminud tänavu mitu peatöövõtulepingut, neist olulisemad on Tallinna transpordikooli ja Tervishoiu Kõrgkooli peahoone rekonstrueerimine ning Varre 7 sotsiaalmajutusüksuse ehitamine.

Hetkel kuum