Rainer Saad • 12. oktoober 2012 kell 6:41

Päev börsil: Euroopa alustab jälle nõrgemalt

Euroopa börse ootab täna taaskord nõrgem avanemine seoses murega eurotsooni majanduskasvu väljavaadete osas.

Londoni börs avaneb 16 punkti madalamal, Saksamaa DAX 16 punkti all ning Prantsuse börsiindeks CAC 14 punkti all.

Euroopa börsid sulgusid eile kõrgemal pärast USA eelmise nädala töötuabirahade taotlejate arvu ootamatut langust. Eelmisel nädalal taotles USAs 30 000 inimest vähem abiraha kui üle-eelmisel nädalal.

Kuid mure ettevõtete kasumite ja aeglustuva maailmamajanduskasvu pärast on sel nädalal mõjutanud aktsiaturge üle kogu maailma.

Rahvusvaheline Valuutafond IMF ütles, et Euroopa aeglane tegutsemine võlakriisi lahendamisel kahjustab maailmamajanduse kindlust.

Eile Tokios kõneledes ütles IMFi juht Christine Lagarde, et Kreeka vajab reformide ja kärpekavade ellu viimiseks rohkem aega. Valuutafondi prognoosi kohaselt tõuseb Kreeka riigivõlg sel aastal 171 protsendini sisemajanduse kogutoodangust ja järgmisel aastal 182 protsendini SKT-st.

Eile oli fookuses ka Hispaania peale Standard & Poor’si reitingu langetamist. S&P kärpis Hispaania reitingu tasemele BBB-, mis on üks aste enne spekulatiivset reitingut.

Hispaania peaminister Mariano Rajoy jätkab eitamist, et Hispaania vajab abipaketti. Kuid arvatakse, et Rajoy viivitab otsusega kuni 21. oktoobri kohalike valimisteni.

Täna teatavad enda kolmanda kvartali tulemused USA suurpangad JPMorgan ja Wells Fargo. Suurbritannias teatavad enda majandustulemused Tesco ja ehitusettevõte Travis Perkins. 

Hetkel kuum