Ave Lepik • 18. oktoober 2012 kell 5:54

Demokraadid liitusid Partsi umbusaldamisega

Riigikogu Demokraatide ühenduse liikmed ühinevad Keskerakonna fraktsiooni algatatud majandusminister Juhan Partsi umbusaldusega.

Riigikogu Demokraatide ühenduse esimehe Rainer Vakra sõnul peab minister Parts vastutama põhjendamatu elektrihinna tõusu, Estonian Airi finantskriisi, maanteeameti ja Eesti Interneti Sihtasutuse korralageduse ning seadusi eirates rajatud põlevkivielektrijaama ploki eest.

„Viimane piisk karikasse oli asjaolu, et Juhan Partsi tugeval sekkumisel sõlmiti 650 miljoni euro suurune leping põlevkivielektrijaama ploki rajamiseks, millega on rikutud nii riigihangete seadust kui ka karistusseadustikku,“ ütles Vakra.

Demokraatide hinnangul pole aga põlevkivielektrijaama ploki rajamine ainus põhjus, miks minister peaks tagasi astuma. „Võib öelda, et majandus- ja kommunikatsiooniministril tuleks viis sammu tagasi astuda,“ sõnas Vakra.

Lisaks põlevkivielektrijaama plokirajamisele on minister vastutav, et Eesti pole võtnud kasutusele meetmeid järsu elektrihinna tõusu pehmendamiseks ega pole vaatamata lubatustele hoidnud kodukulusid kontrolli all.

Hetkel kuum