25. oktoober 2012 kell 21:00

Olympic tahab Itaalias veelgi laieneda

Eile Itaalia hasartmänguoperaatori ostust teatanud Olympicu tütarettevõtte Olympic Casino Eesti juhi Madis Jäägeri sõnul on ettevõttel aasta pärast Itaalias rohkem kasiinosid.

“Eelkõige plaanime rajada täiesti uusi, meie kontseptsioonist lähtuvaid kasiinosid, aga oleme alati avatud ka teistele arenguvõimalustele,” ütles Jääger eile Itaalia firma Jackpot Games S.r.l. ostu kommenteerides.

Olympic Entertainment Group ostis kaks Itaalias Slottery kaubamärgi all tegutsevat kasiinot, kus on 55 ja 47 mänguautomaati – need on mahult sarnased Olympicu teistel turgudel kasutatavate mänguautomaadikasiinodega. “Ostetud kasiinode ülesehitus ei ole päris meie käekiri, kuid suuremaid ümberkorraldusi need ka ei vaja,” kirjeldas Jääger. “Realiseerisime hea võimaluse meie jaoks uuel turul kiiresti reaalset tegevust alustada.”

Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.

Jääger ei olnud nõus ütlema, mis suurusjärgus on ostetud kasiinode käive. “Esimesed järeldused saab teha meie neljanda kvartali aruande põhjal,” märkis ta vaid.

Jäägri sõnul on kasiinod kasumlikud. “Kuigi kahtlemata on eesmärk muuta nende kasiinode tegevus efektiivsemaks ja kasumlikumaks,” lisas ta.

Kas Itaalia kasiinoäris ja ettevõtluskultuuris on ka midagi üllatavat? “Siiani ei ole ühtegi suuremat üllatust olnud,” vastas Jääger. “Usutavasti on üks põhjus ka selles, et meie tegevusvaldkond on Itaalias kehtivate seadustega väga täpselt ja rangelt reglementeeritud.”

Itaalia ajakirjanik: hasartmänguäri on seotud maffiaga

Itaalia ajakirja L’Espresso ja ajalehe Il Fatto Quotidianouuriva ajakirjaniku Leo Sisti sõnul on Itaalias hasartmänguäri, eriti mänguautomaadid, väga tihedalt seotud organiseeritud kuritegevusega.Olympicu ostetud firma Jackpot Games endise omaniku Marco Dell’Utri isa Marcello Dell’Utri on seotud ühe maffia kohtuprotsessiga. Marcello Dell’Utrit peetakse Itaalia endise peaministri Silvio Berlusconi paremaks käeks, kes aitas Berlusconil poliitikasse tulla. Praegu on Itaalia senatisse kuuluv Marcello Dell’Utri uurimise all seoses sidemetega Itaalia maffiaga. Ta on mõistetud seitsmeks aastaks vangi, kuid otsus pole lõplik, sest Dell’Utri esitas apellatsioonkaebuse. Kohtuprotsess on Palermos pooleli.Kodulehe andmetel asub Jackpot Gamesi kontor Sitsiilias ning firma pakub meelelahutust mängusaalides ja kauplustes. Üle 15 aasta tegutsenud ettevõte on spetsialiseerunud mänguautomaatidele, videoloteriide korraldamisele ja erinevate mängudega seotud meelelahutusele. Ettevõte rendib ka müügiautomaate baaridesse, kus korraldatakse kihlvedusid.Jackpot Gamesi aastakäive on 1,2 miljonit eurot.Sel aastal on maksutulu mänguautomaatidelt Itaalias kiiresti kasvanud. 2012. aastal on mänguautomaadid kogutud 10,4 miljardit eurot, eelmisel aastal oli see summa 5,5 miljardit eurot..

Kommentaar

OEG Itaalias laienemine on rõõmustav

Romet Kreek, Äripäev börsianalüütikUudis, et Olympic ostis Itaalias Milanos kaks mänguautomaadikasiinot, on tore, kuid kuigi palju täiendavat infot see teade ei sisaldanud. Sellest ka suhteliselt lahja, et mitte öelda olematu reaktsioon börsil.Investoritele oli olulisem augusti algul teatatud uudis, et Olympic loob ühisettevõtte Itaalia kasiinofirmaga.Pankades töötavatele analüütikutele on paras pähkel prognoosida, millised on näiteks kolme või viie aasta pärast Olympicu Itaalia tegevuse tulud, kasum ja rahavood ning kui suure osa see moodustab kogu grupist. Kas Olympic muutub pikas perspektiivis Itaalia kasiinooperaatoriks, millel on ka laialdane kohalolek Ida-Euroopas, või Ida-Euroopa kasiinofirmaks, kellel on Itaalia platvorm laienemiseks mujale Lääne-Euroopasse või miks mitte ka mõnele muule mandrile?Olympicu aktsia hind langes eile Tallinna börsil 1,3 protsenti, 1,53 eurole. Aktsia käive oli 105 128,87 eurot.Suurt järeldust aktsia hinnaliikumisest ei maksaks reaktsioonina tehingule veel teha, kuna kogu Tallinna börs oli punane, erandiks olid Trigoni ja Järvevana aktsia.

Mis on mis

Olympic EG

Kasiinomeelelahutuse pakkuja, kes annab tööd kokku enam kui 2300 inimesele. Grupp tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Slovakkias, Valgevenes ja nüüd ka Itaalias.Olympicu aktsiaga saab kaubelda Tallinna ja Varssavi börsi põhinimekirjas.

Hetkel kuum