1. november 2012 kell 21:00

Festival Accord pakub kooskõla

Novembrikuu ­on Eestis Prant­suse kultuuri päralt: festivali Accord raames saab nautida teatrietendusi, filme, kontserte ja näituseid.

Fookuses

Prantsuse kultuurisügis Eestis: Accord

1.–30. novembrillisainfo: www.accord.ee

KinoIgal kolmapäeval on võimalik vaadata Prantsuse linateoseid ETV2st. Ka Prantsuse dokumentaalfilmide nädal (pildil kaader Henri-Georges Clouzot’ filmist “Põrgu”, kus astub üles näitlejanna Romy Schneider), mis algab 8. novembril kinos Artis, ja Pimedate Ööde filmifestival pakuvad vaatamiseks suurt valikut Prantsuse filme.

FotograafiaTäna toimub Bertrand Lavédrine’i Balti Audiovisuaalsete Arhiivide Kolleegiumi fotode säilitamise koolitus. Tallinna Ülikoolis saab näha tunnustatud fotograafi ja režissööri Raphael Gianelli-Meriano näitust “Minu Eesti suved, fotod aastatest 2002–2012” (pildil üks töödest).

Konverents20. novembril oodatakse huvilisi konverentsile “Linnapoliitika Euroopas”. Prantsuse sotsioloog ja urbanist Anne Querrien käsitleb selliseid teemasid nagu linna- ja sotsiaalelamu poliitika ja kool kui vabastamist nõudev ruum. Tõlge nii eesti kui ka prantsuse keelde.

MuusikaMuusikalise osa avab täna Francois Corneloup Trio (pildil). Kuu lõpus annab kolm kontserti Eesti Filharmoonia Kammerkoor. Lavalaudadel näeb esinemas ka pianist Maxence Pilcheni ja popdžässi viljelevat Melody Makersit.

Teater28. novembril saab Nukuteatris näha lisaetendust “Cosette”. Lavastus on mõeldud frankofoonidele, sellel on prantsuskeelsed subtiitrid. Kanuti gildi saalis esineb 26. novembril kunstnik ja helilooja Gerald Kurdian (pildil) projektiga “1999”.

Prantsuse filme saab novembri jooksul näha tõesti palju. Kavas on need Pimedate Ööde filmifestivalil, samuti peagi kinos Artis algaval Prantsuse dokumentaalfilmide nädalal. Ka teleriekraan ei jää puutumata. Kolmapäevaõhtuti saab jälgida huvitavaid filme ETV2 vahendusel.

Kontsertide osa alustab täna NO99 Jazziklubis esinev Francois Corneloup Trio. Kuu lõpus võtab järje üle Eesti Filharmoonia Kammerkoor kolme kontserdiga.

Nagu kevadel on ka sügisürituste korraldamisel võetud appi lisajõud: Nukuteater, Jazzkaar, Eesti Kontsert ja paljud teised.

“Meie põhimõte on korraldada üritusi koostöös. Ka festivalile nime valimisel lähtusime sellest: Accord meenutab eestlasele sõna “akord” muusikalises mõttes, prantsuse keeles tähendab see aga “kooskõla, lepingut, kahepoolset koostööd”,” rääkis Ilves.

Hetkel kuum