Ken Rohelaan • 15. november 2012 kell 17:54

USA proviisorid toetavad ravimiametit

Ameerika Ühendriikide haiglate farmatseudid toetavad USA toidu- ja ravimiameti (FDA) üleskutset karmistada ravimifirmade regulatsiooni pärast meningiidi puhangut, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.

FDA juhi Margaret Hamburgi taotlus suuremaks föderaalvõimuks kontrollida ravimifirmasid ja nende arstimite testimiseks leidis eile allkomisjoni meningiidi puhanguga seotud istungi ajal Esindajatekoja vabariiklastelt skeptilist vastukaja. Proviisorite avaldus tuli ettevalmistatud ääremärkusena, mida võib tõlgendada demokraatide enamusega USA Senati sondina. 

Ameerika Tervisesüsteemi Proviisorite Ühingu esindaja Kasey Thompson ütles, et traditsioonilise ravimite valmistamise ja tootmise vaheline erinevus on regulatiivselt hall ala FDA ja osariiklike apteekide komisjonide vahel.

Mõlemad Kongressi kojad kaaluvad, kas laiendada FDA mõjuvõimu ravimivalmistajate üle. Eilne istung oli Hamburgi suhtes vastuoluline ning sarnastele küsimustele tuleb tal vastata ka tänasel istungil Senatis.

Meningiidi nakkusega seostati New Englandi Compound Pharmacy' nimelise ravimifirma, mida tuntakse kui NECC, poolt rikutud valuvaigistiva toimega steroidi ravimipudeleid.

Esindajatekoja liikmed küsisid Hamburgilt, miks FDA ei ohjanud NECC-i, kui selleks oli võimalus. Järelvalve aruannete kohaselt oli ravimitest tulenev haiguse risk FDA-le teada juba 2002. aastast.

Vabariiklased ei näidanud huvi seadusandliku tegevuse muutmiseks, tuues põhjenduseks FDA võimu vajaduse korral NECC sulgeda.

"Seadusemuudatust ei pruugi tulla."ütles eilset Esindajatekoja allkomitee istungit juhatanud Florida vabariiklane Cliff Stearns. "Vabariiklased kontrollivad Esindajatekoda ja demokraadid Senatit. See saab väga raske olema."

Hetkel kuum