Romet Kreek • 20. november 2012 kell 8:38

Börs meelitab fonde

NASDAQ OMX Balti börsid peatavad 2013. aastal investeerimisfondide aktsiate ja osakute menetlus- ja registreerimistasu kohustuse, et soodustada fondide tulekut börsile.

Kogu järgmise aasta ei pea Balti fondivalitsejad, kes soovivad ligipääsu Balti Fondinimekirjale, tasuma registreerimis- ja menetlustasu, teatas börs.

“Otsustasime peatada Balti fondinimekirja registreerimis- ja menetlustasu maksmise kohustuse, et suurendada fondijuhtide huvi ja tuua börsile kauplemiseks uusi fonde. Meie eesmärk on parandada investorite võimalusi osta investeerimisfondi osakuid reguleeritud järelturult ning kasutada selleks börsi infrastruktuuri,” ütles NASDAQ OMX Balti börsiteenuste juht Daiga Auzina-Melalksne.

Muudatuse eesmärk on julgustada fondijuhte otsima ärivõimalusi, mida osakute noteerimine ja kauplemisele võtmine reguleeritud turul võimaldab ning suurendada üldist investeerimiskultuuri, pakkudes investoritele suuremat valikut finantsinstrumente NASDAQ OMX Balti turul.

“Kutsume üles ja julgustame kõiki varahaldus- ja investeerimisettevõtteid võimalust kasutama ja Balti turul aktiivselt osalema,” lisas Auzina-Melalksne.

Praegu on Balti Fondinimekirjas noteeritud kaheksa fondi osakud.

Hetkel kuum