Kaisa Gabral • 20. november 2012 kell 3:33

Kalakuningas Vetevool viib Iisraeli koššer-kala

AS M.V.Wool on Eesti perefirma, mille juht on hingelt kalamees Mati Vetevool, kelle ettevõte käivitas tänavu koššer-kala ekspordi Iisraeli.

Iisraelis on ettevõttel esindaja, kes turustab koššer-kala kauplustesse ja sünagoogidesse. "Hetkel oleme me kolm konteinerit saatnud ja plaanime tuleval aastal oma 8 konteinerit veel saata. Vähehaaval. Nemad tahaksid saada konteineri kuus, see on nende soovunelm ja meie teadmine, kuid momendil nii palju veel ei käi. Iga turg tahab sissesöötmist," jagab Vetevool kalamehe kombel õpetussõnu.

Ka Egiptuse turule üritati siseneda, kuid sealne esindaja jäi Vetevoolu sõnul kadunuks. Võimalik, et hukkus revolutsioonis. Täit selgust selles pole Vetevoolul tänaseni.

"Oleks Eestis rohkem selliseid mehi, kes oskavad hinnapoliitikaga nii hästi arvestada. Ta ei mõtle ainult enda rahakotile, vaid arvestab ka ümbritsevaga," kommenteerib vana sõber Richard Kotta.

Sellest, milline persoon on Mati Vetevool, mida ta räägib ja mõtleb, mida elus tähtsaks peab ja mis suunas äri ajab, loe lähemalt tänasest Äripäeva paberlehest.

Hetkel kuum