Raivo Sormunen • 22. november 2012 kell 13:29

Pro Kapital Grupi aktsiahind saladus

Ehkki Pro Kapital Grupi aktsiatega on tehtud sel aastal börsiväliselt 73 tehingut, ei saa väärtpaberi potentsiaalsed ostjad ja müüjad seda homme indikaatorina kasutada, kuna hinda ole nõus keegi avalikustama.

Pro Kapital Grupp korraldas 27. augustist kuni 7. septembrini aktsiate avaliku esmapakkumise (IPO) hinnatasemel 1,90-2,05 eurot/aktsia kohta ning kogumahus kuni 76 miljonit eurot.

Emissioon kukkus aga läbi, kuna kinnisvaraarendaja sõnul valitsesid turgudel keerulised meeleolud. Homsest toob aga firma oma aktsiad ilma IPOt korraldamata ikkagi Tallinna börsile ning kõigil huvilistel on võimalik aktsiat osta ning vanadel aktsionäridel müüa.

Kuna 1,95-2,05 eurone IPO-hind oli investorite jaoks tõenäoliselt liiga kõrge, oleks homme hea aluseks võtta väärtpaberi börsiväline hind. Seda aga pole kahjuks teada.

Pro Kapital Grupi investorsuhete juhi Iveta Vanaga sõnul ei ole ettevõtte juhatusel informatsiooni börsiväliste tehingute kohta. Vanaga ütles, et ettevõte on küll sõlminud aktsiate turutegemise lepingu AB Bankas Finasta, kuid ei täpsustanud, kui suurt aktsiate ostu- ja müüginoteeringute hinnavahet on kohustatud Leedu maaklerfirma hoidma.

Seega võib teoreetiliselt Finasta osta aktsiaid ühe ja müüa kasvõi kolme euroga.

Ka Pro Kapitali aktsiate börsiväliste hinnatehingute infot haldav Eesti Väärtpaberikeskus ei soostunud ütlema, mis hinnaga on väärtpaberiga sel aastal kaubeldud.

„Börsiväliste tehingute puhul ei ole hinna määratlemine kohustuslik ja Pro Kapital Grupi aktsiatega sel aastal tehtud tehingute puhul ei olegi seda enamasti tehtud. Nende üksikute tehingute, mille puhul hind on määratletud, välja toomine ei oleks aga mõistlik, kuna võib hakata mõjutama turul loomulikult kujunevat hinda ning see võib omakorda olla vaadeldav manipulatsioonina,“ kommenteeris NASDAQ OMX kommunikatsiooni- ja turundusjuht Ott Raidla.

Tõenäoliselt loksub ostu- ja müügihuviliste korral Pro Kapitali aktsia turuhind paari nädalaga ise paika. Seega on vaja lihtsalt kannatust.

Hetkel kuum